Янукович хоче сподобатись українській діаспорі

З 19 по 23 серпня у Києві будуть відбуватися два заходи, на які з’їжджається українська діаспора з усього світу. Це – Форум Української всесвітньої координаційної ради та загальні збори Світового конгресу українців. На першому із заходів запланована присутність Віктора Януковича, якому, мабуть, доведеться почути критику на свою адресу та обурення діями української влади під його керівництвом. Про це неодноразово заявляли представники українських організацій діаспори.

Як повідомляє видання Експрес з посиланням на прес-службу глави держави, президент Україна вніс як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою України проект закону Про внесення змін до деяких законів України щодо закордонних українців.

Законопроектом передбачено на законодавчому рівні затвердити принципи співпраці із закордонними українцями.

Пропонується визначити, що закордонний українець, який перебуває в Україні на законних підставах, користується такими ж правами і свободами, а також несе такі само обов’язки, як громадянин України, за винятками, встановленими Конституцією, законами України чи міжнародними договорами.

Закордонні українці зможуть працювати на підприємствах, в установах і організаціях або вести іншу трудову діяльність на підставах і в порядку, встановлених для громадян Україні, і набувати громадянство України за спрощеною процедурою.

Етнічні українці-випускники іноземних шкіл будуть мати право на навчання в Україні за рахунок бюджету в межах квот, встановлених для навчання іноземців та осіб без громадянства.

Проектом закону пропонується передбачити надання державними органами влади України організаційної, методичної, технічної та іншої допомоги, а також фінансової підтримки громадським організаціям зарубіжних українців.

Прийняття змін до деяких законів України щодо закордонних українців буде сприяти посиленню системності в роботі державних установ з громадськими організаціями закордонних українців та забезпечить більш повне задоволення їхніх національно-культурних, освітніх, мовних та інформаційних потреб, зазначає прес-служба.

Медіа-портал української діаспори www.vidia.us


Новини партнерів