Янукович хоче сподобатись українській діаспорі

З 19 по 23 серпня у Києві будуть відбуватися два заходи, на які з’їжджається українська діаспора з усього світу. Це – Форум Української всесвітньої координаційної ради та загальні збори Світового конгресу українців. На першому із заходів запланована присутність Віктора Януковича, якому, мабуть, доведеться почути критику на свою адресу та обурення діями української влади під його керівництвом. Про це неодноразово заявляли представники українських організацій діаспори.

Як повідомляє видання Експрес з посиланням на прес-службу глави держави, президент Україна вніс як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою України проект закону Про внесення змін до деяких законів України щодо закордонних українців.

Законопроектом передбачено на законодавчому рівні затвердити принципи співпраці із закордонними українцями.

Пропонується визначити, що закордонний українець, який перебуває в Україні на законних підставах, користується такими ж правами і свободами, а також несе такі само обов’язки, як громадянин України, за винятками, встановленими Конституцією, законами України чи міжнародними договорами.

Закордонні українці зможуть працювати на підприємствах, в установах і організаціях або вести іншу трудову діяльність на підставах і в порядку, встановлених для громадян Україні, і набувати громадянство України за спрощеною процедурою.

Етнічні українці-випускники іноземних шкіл будуть мати право на навчання в Україні за рахунок бюджету в межах квот, встановлених для навчання іноземців та осіб без громадянства.

Проектом закону пропонується передбачити надання державними органами влади України організаційної, методичної, технічної та іншої допомоги, а також фінансової підтримки громадським організаціям зарубіжних українців.

Прийняття змін до деяких законів України щодо закордонних українців буде сприяти посиленню системності в роботі державних установ з громадськими організаціями закордонних українців та забезпечить більш повне задоволення їхніх національно-культурних, освітніх, мовних та інформаційних потреб, зазначає прес-служба.

Медіа-портал української діаспори www.vidia.us

Читайте також

У Мозамбіку відкрили перше консульство України
Світ
0 shares0 views

У Мозамбіку відкрили перше консульство України

vidia.ua - Жов 22, 2017

У Мапуту, столиці Республіки Мозамбік, відкрили почесне консульство України. Досі Україна не мала свого дипломатичного представництва в Мозамбіку, що на півдні Африки, передає «Новинарня».…

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках
Україна
0 shares0 views

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках

vidia.ua - Жов 22, 2017

На початку жовтня у Варшаві відбувся конкурс краси "Міс світу на інвалідних візках" / Miss Wheelchair World 2017. Від України брали участь телеведуча…

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану
Світ
0 shares0 views

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану

vidia.ua - Жов 20, 2017

У неділю, 5 листопада, у Чикаго покажуть документальний фільм про роль жінок в українській Революції Гідності «Women of Maidan». Про це повідомляє VIDIA.…