V Всесвітній форум українців розпочався під вигуки “Ганьба!” (Відео)

19 серпня у Києві розпочався 5 Всесвітній форум українців, який зібрав представників діаспори з усього світу. До столиці України з’їхалось 300 делегатів та 100 почесних гостей. Головно, делегати на форумі збираються ухвалити низку рішень щодо покращення співпраці держави із закордонними українцями.
В свою чергу, президент України Віктор Янукович доручив провести цей форум на найвищому рівні, і тому з бюджету виділено більше, як 3 мільйони гривень на трансфер та проживання учасників форуму.

Розпочався форум з виконання Національного гімну та благословення глави Української православної церкви київського патріархату Філарета. Українська діаспора очікувала, що президент Віктор Янукович візьме участь у форумі, але він проігнорував цей захід і замість себе відправив свого радника Ганну Герман та Міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, який виголосив привітання від гаранта конституції. Але не всі були раді такій привітності…

Під час виступу, міністр запевнив, що найближчим часом в Україні буде створено окремий державний орган для зв’язків з діаспорою, до Верховної Ради подадуть законопроекти, які б мали визначити статус українця за кордоном і що держава створить окремий фонд, який надаватиме фінансову підтримку українським організаціям в діаспорі.

І знову міністр на сво. адресу почув “Ганьба!”.

Джерело в Адміністрації президента згодом ствердило, що саме через можливі провокації, Віктор Янукович відмовився відвідати з’їзд діаспори в Оперному театрі. Хоча організатори були певні, що він прибуде.

В проекті резолюції до президента України учасники форуму акцентують увагу на припиненні політики деукраїнізації, що, на їхню думку, здійснює Міністерство освіти та культури.

Діаспора також занепокоєна процесами згортання демократії в україні, головно, останніми судовими процесами над екс-прем’єром Юлією Тимошенко та колишнім Міністром внутрішніх справ Луценком.

І все ж таки, свою позицію на події з ув’язнення політиків помаранчевого табору українська діаспора готує, але вона не стосуватиметься окремих ув’язнених опозиціонерів.

Одразу після форуму розпочнеться засідання Світового конгресу українців та з’їзд молодіжних організацій діаспори. Таким чином, організатори планують обговорити проблеми розвитку українства в цілому світі та покращити співпрацю держави з діаспорою. Завершився перший  день форуму святковим концертом.

Тарас Семенюк з Києва для VIDIA

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії