Не звільнили Тимошенко, щоб зберегти обличчя

Суд залишив Юлію Тимошенко за ґратами. Захист тричі подавав клопотання скасувати арешт, і суддя тричі його відхиляв.
Суддю Кіреєва не переконали ані аргументи адвоката про те, що Тимошенко від суду не ухилялася, ні прохання лідерів церков, зокрема УПЦ Київського патріархату Філарета, відпустити ії на поруки, ані аналогічні звернення видатних українських діячів, депутатів, інтелігенції. Як щоразу пояснював у своїх відмовах Кіреєв, Тимошенко систематично порушувала судову процедуру та перешкоджала встановленню істини, і нових підстав для зміни запобіжного заходу у клопотаннях не наведено.

Сама ж Тимошенко від початку засідання заявила, що ні про що не проситиме суд. На запитання Кіреєва, чи підтримує вона клопотання про звільнення з-під варти, екс-прем’єрка сказала:

«Я ні про що вас просити не буду, запам’ятайте це! І я ніколи перед вами не встану». Як вона додала, «Ніякі ваші костоломні заходи мене не зупинять. Я свою справу роблю. І ви свою чорну справу робіть».

Провівши три ночі в СІЗО, Тимошенко постала перед судом у світлому вбранні і зі звичною косою. Арештовану не помістили в клітку і не вдягли їй наручників, дозволивши сидіти на колишньому місці поряд із захисником. Змінилося хіба те, що за спиною підсудної тепер перебувають наглядачі.

Проте назовні біля Печерського райсуду атмосфера після арешту наелектризована. Колишні десятки і сотні прихильників Тимошенко, що чергували на пікетах, змінилися тисячами. Опозиція оголосила безстрокову акцію протесту і, попри судову заборону масових акцій, розбила наметове містечко на Хрещатику біля суду та на Лук’янівці біля СІЗО. Влада погрожує знести намети; кількість міліції на Хрещатику безпрецедентна.

А тим часом 9 опозиційних парламентських партій вирішили вимагати звільнення Тимошенко, об’єднавшись у Комітет опору диктатурі. Як повідомив у понеділок голова фракції БЮТ Сергій Соболєв, документ про створення Комітету підписали «Батьківщина», «Народна самооборона», «Фронт змін», «Громадянська позиція», «Народний Рух», «Наша Україна», «Реформи і порядок», «Європейська партія» та «Захисники вітчизни». Депутати розпочали також збір підписів за проведення позачергової сесії парламенту.

У дні після арешту Тимошенко лавиноподібно зростала також міжнародна реакція на подію. На захист лідерки опозиції висловились уряд Сполучених Штатів, Євросоюз і навіть Росія. Так, російське МЗС заявило, що «газові» угоди, підписані Тимошенко і Путіним, укладалися у суворій відповідності до чинного законодавства України і Росії та за підтримки президентів обох держав.

Заяву МЗС Росії екс-прем’єрка попросила долучити до матеріалів справи. Це ж питання вона поставила міністрові закордонних справ Костянтину Грищенку, якого у понеділок допитували як свідка. Утім, на її запитання Грищенку – як він розцінює те, що МЗС Росії вважає угоди, за які її судять, законними – суддя заборонив давати відповідь.

Судове засідання поновиться у середу 10 серпня. Прийнявши таке рішення, суд пішов назустріч проханню адвоката Юрія Сухова зробити перерву на один день, аби він, а також дочка і чоловік Юлії Тимошенко (які у понеділок отримали статус захисників підсудної) змогли перевідати та поспілкуватися з нею в СІЗО.

Захист уже заявив, що готує нову серію клопотань про зміну запобіжного заходу екс-прем’єрці. А в деяких ЗМІ з’явилась інформація про те, буцімто Юлію Тимошенко можуть випустити на свободу в найближчі дні. Як твердять деякі видання, посилаючись на анонімні джерела у Вищий раді юстиції, до рішення звільнити Тимошенко влада схиляється з огляду на реакцію всередині країни та за її межами. Як твердить поінформоване джерело, у понеділок цього не зробили тільки заради того, щоб зберегти обличчя.

voanews.com

Читайте також

В Україні з’явиться одна з найбільших в Європі вітроелектростанцій
Україна
0 shares0 views

В Україні з’явиться одна з найбільших в Європі вітроелектростанцій

vidia.ua - Жов 19, 2017

Міжнародна компанія EuroCape New Energy Limited наступного року на березі Азовського моря розпочне будівництво ВЕС потужністю 500 мегават. З початку 2018 року на…

Бізнесмени зі США передали $30 000 на обладнання для дитячої лікарні  Охматдит
Україна
0 shares0 views

Бізнесмени зі США передали $30 000 на обладнання для дитячої лікарні  Охматдит

vidia.ua - Жов 19, 2017

Американська торговельна палата в Україні передала $30.000 на придбання обладнання для Національної дитячої лікарні «Охматдит». Про це повідомляє VIDIA із посиланням на Facebook-сторінку…

Можемо показати приклад: Кардіохірург зі США про зміни в системі української медичної світи
Світ
0 shares0 views

Можемо показати приклад: Кардіохірург зі США про зміни в системі української медичної світи

vidia.ua - Жов 19, 2017

Василь Лончина – українець, що народився і виріс в Америці (м. Детройт). Там отримав медичну освіту і кілька десятиліть практикував кардіохірургію та провів…

 • Этому правосудию и так грош цена это поняли уже все ну конечно кроме “свет”,который описывает обогащение Тимошенко глядя на Межигорье Януковича. Ты бы “свет” прямо так бы и писал что пишу с натуры и по подсказке типа чем я хуже Киреева .
  Так и бы ть дарю бесплатно. Может прозрееш.
  ГИМН ПеРДУНОВ
  Семён Битый

  Под флагом донецким, круты не по детски,
  Мы стадо хохляцкое к счастью ведём,
  Стабильно воруем, стабильно крышуем,
  В глубокую жопу стабильно идём!
  ПРИПЕВ
  Славься покращення избранной братии,
  Славься межгорский сидевший дидусь,
  Славься разбойное племя оффшорное,
  Славься донецких бандитский союз!

  Мы судим, мы правим, наедем – раздавим,
  Купили милицию, суд, СБУ,
  Тряпьём под ногами хохляцкое знамя,
  С Россией навеки связали судьбу!
  ПРИПЕВ
  Нах демократию – жизнь по понятиям,
  Доллар оффшорный нам фюрер и бог,
  Гадят на головы детки мажорные,
  Быдло хохлячее лижет сапог!

  Мы сверхчеловеки, у власти навеки,
  Клещей присосавшихся не сковырнуть,
  Из грязи элита, бомонд у корыта,
  К Донецкому Рейху намеченный путь.
  ПРИПЕВ
  Славься коррупция, власть–проституция,
  Рэкет державный, Гарант-идиот,
  Партия новая – шайка совковая
  Нас к торжеству беспредела ведёт!

 • Трезвый

  Налицо – МЕЖИГОРЬЕ! Ещё самолёты, банки ….

 • украинец

  ПР і Янукович – це кримінально-зеківська кланова структура. Це подонки яких не бачив світ. Цiі ублюдки ПР та їх дегенерати,яких українське суспільство відригувало на протязі незалежності , тепер при владі. Багатостраждальний український народе, повстань і змети злодійську владу !

 • Nazhdak

  свет
  08/08/2011 at 5:59 pm Темний ти, як пивна пляшка.

 • nika

  На мой взгляд грош цена сегодняшнему правосудию.Ее вину никто не доказал – называть воровкой можно всех, но ЭТО НУЖНО ДОКАЗАТЬ.Если б Киреев доказал ее вину и за это ее посадил, то это было бы нормально, а посадить человека за неподобающее на взгляд Киреева поведение – это нонсенс.Как будто и з-за того что она будет сидеть в СИЗО поведение ее измениться.Вот это беспредел.Не дай Господь, но это может произойти с каждым и ни в чем не повинного человека отправят в СИЗО.Подумайте над этим!!!!!!!!!!!!!

 • Tisima-retto

  Брудной популизм , в смеси с авантюризмом, плюс абсолютная неспособность нести ответственность за свои слова и поступки- Юлю пора наказать!!! Нашей стране очень дорого обходится Юлина жажда власти .

 • Любов

  Шакал ти , а не свет, якщо сам дубарь, хоч слухай розумних людей! Що вона вкрала дебіл! Вони за рік перевірили все і нічого не знайшли. А вони бандити, олігофрени і вори!А ти тупий і краще сиди та затягни язик в ****!

 • свет

  Нет, не согласен. Она должна сидеть.Если Тимошенко не посадят, грош цена такому правосудию. Ее масштабное обогащение – налицо !!! Нужен другой лидер оппозиции, если хотим что-то поменять!!! Она – авантюристка до корней воллос !!! На черное говорит белое ! Знаем ее уже ни один год, там, где она -одни несчастья !!! Сколько можно работать на эту персону!!! МНОГО ЧЕСТИ !!! ЗАЖРАЛАСЬ

  • ЮЗЕР

   Ответ Свету: А почему только Тимошенко? Если по справедливому, то нынешнюю власть почти поголовно в клетки!!! Правосудие???не смешно!!! Как говорил Янукович “счастливая жизнь уже сегодня”-наконец то дождались.

  • Анна

   свет ты или пиарщик ПР или полная …. А приведи пример, кто из политиков живет в хрущевке и говорил хоть
   одно слово правды А из последних слов (Сколько можна работать на эту персону) я понемаю что ты богословская
   которая Большой юрист а доказательства неправдивые,т.к. правительство России и Грызлов в своем
   обращении дает другие сведения ——Получила.