Українських художників витурили з Печерської Лаври (Відео)

Художні майстерні на території Києво-Печерської Лаври були закриті через зростання витрат на тепло. Українські художники, яким належали майстерні просто не в змозі покрити п’ятикратне зростання цін на обігрів приміщень.

Директор Києво-Печерського заповітника нещодавно був безпричинно звільнений.
Громадські активісти занепокоєні, що незабаром депутати Верховної Ради, оминувши правосуддя і мораль, передадуть всю територію монастиря, де знаходяться художні майстерні, російській Православній Церкві Московського Патріархату.

Якщо це трапиться, будуть виселені не лише художники – без приміщень залишаться шість національних музеїв та лікарня, що також знаходяться на території Лаври.

Як повідомили художники, українська діаспора виступає на підтримку майстерні, клініки ім. Громашевського та національних музеїв, які знаходяться на території Лаври. А також – депутати Верховної Ради, члени Комісії з питань культури Київської міської ради та Спілки художників України, які намагаються захистити і зберегти українську духовність та культуру та виступають проти закриття художніх майстерень на території Лаври.

Відео: Border|Land Productions, 2012
Автор, режисер, оператор – Юліян Гайда

  • Геть руки від українських художників!

  • Велика вдячність за таке застереження пані Наталії Фігель! Варварські дії влади все більше нагадують окупаційний режим. В кожному її рішенні щодо духовного життя України не вистачає однієї фрази до повного ототожнення – при невиконанні – розстріл!


Новини партнерів