Депутати-«кнопкодави» уночі ухвалили новий Кримінально-процесуальний кодекс

У ніч з четверга на п’ятницю, 13 квітня, Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому проект Кримінально-процесуального кодексу. Рішення було ухвалене о 4:13 ранку 271 карткою. При цьому, за інформацією «Української правди», фізично в залі перебувало близько 50 депутатів від більшості.

Депутати також проголосували за те, щоб текст законопроекту розділили на Кодекс і Закон «Про внесення змін до законів у зв’язку з прийняттям КПК».

Робота з прийняття кодексу пішла жвавіше після того, як о 22:45 зал засідань покинули депутати від опозиції.

«Шановні колеги, для того, щоб ми були вдома в суботу-неділю, давайте попрацюємо сьогодні. Пропоную зняти піджаки. Тут це не забороняється», – сказав спікер Верховної Ради Володимир Литвин.

Спікер ставив на голосування по чотири-п’ять статей (які були без поправок), при цьому просто перераховуючи їх, а депутати приймали їх одним голосуванням.

Більшість поправок (із близько 4000 поданих до проекту) депутати провалювали. Таким чином, депутати за п`ять годин розглянули майже 400 статей кодексу.

Як відомо, Верховна Рада розглядала проект кодексу у другому читанні з вівторка. Всього в ньому 614 статей.

Чи не єдиний опозиціонер, який залишився в залі, БЮТівець Андрій Шевченко взяв слово лише один раз, під час розгляду поправки №3659, яка стосувалася права журналістів на збереження джерел інформації. Шевченко закликав парламентарів прийняти поправку, але проголосували лише 5 депутатів.

Наступного дня, як повідомляє «LB.ua»,  парламентська опозиція  завила про намір звернутися до Конституційного суду з проханням визнати неконституційним прийнятий Кримінально-процесуальний кодекс.

Відповідаючи на питання журналістів, чи планує опозиція оскаржити в Конституційному суді рішення про прийняття КПК, заступник голови фракції БЮТБ Сергій Соболєв підкреслив: «Так … Ми фактично зараз готуємо звернення до Конституційного суду для того, щоб оскаржити КПК, який не відповідає нормативам європейських конвенцій і нормативам конвенції ООН».

Він нагадав також, що після проведення судової реформи українська влада «дуже швидко відзвітували в Раді Європи про те, що все зроблено. Подивіться останню резолюцію (ПАРЄ) від 26 січня 2012 6 з 14 пунктів – це практично повне знищення судової реформи Радою Європи».

Однак, лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов не бачить ніякого порушення в тому, що за новий КПК голосувало не більше 50 депутатів, хоча на табло був 271 голос.

«Ми не порушили жодної букви регламенту і жодного закону нашої держави», – сказав Єфремов.

Він зазначив, що депутати обговорювали кожну поправку і витратили достатньо часу для того, щоб обговорити всі питання, пов’язані з КПК.

Медіа-портал VIDIA


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…