Депутати-«кнопкодави» уночі ухвалили новий Кримінально-процесуальний кодекс

У ніч з четверга на п’ятницю, 13 квітня, Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому проект Кримінально-процесуального кодексу. Рішення було ухвалене о 4:13 ранку 271 карткою. При цьому, за інформацією «Української правди», фізично в залі перебувало близько 50 депутатів від більшості.

Депутати також проголосували за те, щоб текст законопроекту розділили на Кодекс і Закон «Про внесення змін до законів у зв’язку з прийняттям КПК».

Робота з прийняття кодексу пішла жвавіше після того, як о 22:45 зал засідань покинули депутати від опозиції.

«Шановні колеги, для того, щоб ми були вдома в суботу-неділю, давайте попрацюємо сьогодні. Пропоную зняти піджаки. Тут це не забороняється», – сказав спікер Верховної Ради Володимир Литвин.

Спікер ставив на голосування по чотири-п’ять статей (які були без поправок), при цьому просто перераховуючи їх, а депутати приймали їх одним голосуванням.

Більшість поправок (із близько 4000 поданих до проекту) депутати провалювали. Таким чином, депутати за п`ять годин розглянули майже 400 статей кодексу.

Як відомо, Верховна Рада розглядала проект кодексу у другому читанні з вівторка. Всього в ньому 614 статей.

Чи не єдиний опозиціонер, який залишився в залі, БЮТівець Андрій Шевченко взяв слово лише один раз, під час розгляду поправки №3659, яка стосувалася права журналістів на збереження джерел інформації. Шевченко закликав парламентарів прийняти поправку, але проголосували лише 5 депутатів.

Наступного дня, як повідомляє «LB.ua»,  парламентська опозиція  завила про намір звернутися до Конституційного суду з проханням визнати неконституційним прийнятий Кримінально-процесуальний кодекс.

Відповідаючи на питання журналістів, чи планує опозиція оскаржити в Конституційному суді рішення про прийняття КПК, заступник голови фракції БЮТБ Сергій Соболєв підкреслив: «Так … Ми фактично зараз готуємо звернення до Конституційного суду для того, щоб оскаржити КПК, який не відповідає нормативам європейських конвенцій і нормативам конвенції ООН».

Він нагадав також, що після проведення судової реформи українська влада «дуже швидко відзвітували в Раді Європи про те, що все зроблено. Подивіться останню резолюцію (ПАРЄ) від 26 січня 2012 6 з 14 пунктів – це практично повне знищення судової реформи Радою Європи».

Однак, лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов не бачить ніякого порушення в тому, що за новий КПК голосувало не більше 50 депутатів, хоча на табло був 271 голос.

«Ми не порушили жодної букви регламенту і жодного закону нашої держави», – сказав Єфремов.

Він зазначив, що депутати обговорювали кожну поправку і витратили достатньо часу для того, щоб обговорити всі питання, пов’язані з КПК.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

В Україні з’явиться одна з найбільших в Європі вітроелектростанцій
Україна
0 shares0 views

В Україні з’явиться одна з найбільших в Європі вітроелектростанцій

vidia.ua - Жов 19, 2017

Міжнародна компанія EuroCape New Energy Limited наступного року на березі Азовського моря розпочне будівництво ВЕС потужністю 500 мегават. З початку 2018 року на…

Бізнесмени зі США передали $30 000 на обладнання для дитячої лікарні  Охматдит
Україна
0 shares0 views

Бізнесмени зі США передали $30 000 на обладнання для дитячої лікарні  Охматдит

vidia.ua - Жов 19, 2017

Американська торговельна палата в Україні передала $30.000 на придбання обладнання для Національної дитячої лікарні «Охматдит». Про це повідомляє VIDIA із посиланням на Facebook-сторінку…

Можемо показати приклад: Кардіохірург зі США про зміни в системі української медичної світи
Світ
0 shares0 views

Можемо показати приклад: Кардіохірург зі США про зміни в системі української медичної світи

vidia.ua - Жов 19, 2017

Василь Лончина – українець, що народився і виріс в Америці (м. Детройт). Там отримав медичну освіту і кілька десятиліть практикував кардіохірургію та провів…

  • В.Хв. наводыть инспекцию и приказывает выделить на школу 5 тыс. грн, на технарь 100, а на зону 500. -Как так – на школу в 10 раз меньше? – Ну в школе я уже отучился, в технарь врядли пойду, а вот на зону – хто зна…. :)))