У Києві обговорили долю інтелектуальної спадщини української еміграції

У Києві обговорили ідеї, які визрівали та обговорювалися у середовищі українських публіцистів на еміграції, а також те, як вони присутні в сьогоднішньому суспільному житті. В редакції газети «День» відбувся круглий стіл «Інтелектуальна спадщина української еміграції». Зустріч транслювалася в онлайн-режимі на сайті газети.

Як бачили Україну та її майбутнє Євген Маланюк, Іван Лисяк-Рудницький, Михайло Драгоманов, Юрій Шевельов, Іван Багряний, Микола Шлемкевич, Роман Бжеський та чи справдилися їхні сподівання, а також як повернути в суспільний обіг їх інтелектуальну спадщину, що вже довела свою життєздатність. Про це за круглим столом говорили Іван Дзюба (дисидент, літературознавець, публіцист, громадський діяч, академік), Оксана Пахльовська (публіцист, культуролог, професор), Володимир Панченко (літературознавець, письменник, професор), Сергій Грабовський (публіцист, журналіст, політолог, лауреат Премії ім. Джеймса Мейса), Володимир Бойко (історик, публіцист, м. Чернігів). Модерувала обговорення головний редактор газети «День» Лариса Івшина.

Круглий стіл проходив в рамках програми «Самоосвіта», яку вже протягом десятиліття втілює «День», зокрема видаючи власну бібліотеку «Україна Incognita». Протягом останнього часу в редакції «Дня» відбулася, зокрема, дискусія «Новий порядок денний: опозиція – суспільству» за участі опозиційних політиків та представників громадянського суспільства; а також круглий стіл, присвячений 200-літтю Олександра Герцена – за участі українських науковців і публіцистів.

Медіа-портал VIDIA

  • Ludmila via Facebook

    В них хоч є ця інтелектуальна спадщина…


Новини партнерів