Першого травня комуністи вивели на вулиці Києва декілька тисяч осіб

Українські комуністи провели першотравневі мітинги. У Києві декілька тисяч осіб пройшли від Бессарабської площі Хрещатиком на Майдан Незалежності. Близько половини учасників ходи – виявилися студентами і, навіть, школярами зі столиці та інших міст України. Деякі з них не посоромилися зізнатися, що на першотравневий мітинг їх привела не ідеологія і не симпатії до представників компартії, повідомляє «Радіо Свобода».

«Нас привело бажання підзаробити. Ось і все. Десь сотня гривень має бути. Чи ні? П’ятдесят, чи щось таке», – виправдовувалася дівчина.

Лідер КПУ Петро Симоненко, заявив, що оплата присутності на мітингу – це вигадки журналістів.

«Це просто чергові наклепи, бо сьогодні зовсім інша зовсім ситуація. Сьогодні десятки тисяч людей підтримали ініціативу Компартії. Ми лише у Києві роздали понад 800 тисяч запрошень на цей захід. І от для того, щоб не показувати, що люди зібралися, люди реально підтримують нашу політику і нашу позицію, говорять про якісь інші речі», – сказав Симоненко.

Крім того, журналісти декілька разів запитали Петра Симоненка, звідки в КПУ кошти на проведення масштабного мітингу з прямою телетрансляцією, проте він відмовився відповідати.

За словами політтехнолога Віталія Бали, комуністи вигідно вклали кілька мільйонів гривень, що могли бути витрачені на організацію мітингу та його трансляцію.

«Масовість дає можливість зняти передвиборчі ролики. Але мова, скоріше, йде про тренінги: подивитися – виходить, чи не виходить і на які суми можна розраховувати. Молоді ці 50 гривень, безумовно, не завадять, і вони собі спокійно беруть. Але таким чином вони стають аполітичними. Якщо ми говоримо про молодь, то це дуже небезпечно для майбутнього країни. Коли потрібно буде реально проявити свою громадянську позицію, навряд чи ці люди зможуть зробити таке безкоштовно», – зазначив Віталій Бала.

Петро Симоненко під час свого виступу на майдані Незалежності критикував чинну владу. Зокрема він заявив: «Нинішній режим безперспективний. Не треба сьогодні ждати милостей від цього режиму і надіятися. Треба боротися».

Водночас десятки охоронців, які не допускали до Петра Симоненка простих людей, а журналістам брутально заважали виконувати свою роботу, вдаючись до фізичної сили та лайки, насправді, були налаштовані боротися з опозицією. За словами лідера комуністів, охорону посилили через інформацію про можливі провокації з боку націоналістичних сил.

У Києві низка політичних та профспілкових організацій провела 7 масових заходів за участю понад 31 тисячі осіб. Охорону громадського порядку забезпечували близько 7 тисяч працівників органів внутрішніх, із них дві тисячі – у столиці.

Медіа-портал VIDIA

  • Да,было много малолеток ,которым подарили футболки и шапочки,но я не видел как давали деньги. Раздачя денег
    уже превратилось в закономерность разными “партиями”,
    но для коммунистов с их идеологией это позор- УНИЖЕНИЕ
    людей ,а особенно несмышленых детей и подростков!!!


Новини партнерів