«Після інавгурації Путіна для Януковича наступають важкі часи», – політолог

У понеділок, 7 травня, у Кремлі відбулась інавгурація новообраного президента Росії Владіміра Путіна. Його повернення у президентське крісло може означати початок тяжких часів для українського президента Віктора Януковича. Таку думку висловив український політолог, головний редактор і засновник Незалежного культурологічного журналу «Ї» Тарас Возняк в інтерв’ю газеті «Час і Події».

«Я думаю, що для Януковича наступають важкі часи. Адже Путін, на відміну від президента України, є патріотом своєї країни, хоч як ми ставимось до нього, й хоч як він ставиться до нас. Натомість, про Януковича не можна сказати, що він патріот або не патріот. Ці категорії до нього застосовувати, як на мене, просто неможливо», – переконує Тарас Возняк.

Він додав, що в цьому контексті Путін буде досить жорстко обстоювати російські національні інтереси й тиснути на будь-кого: чи на Лукашенка, чи на Назарбаєва, чи на Обаму.

«Йому, в принципі, байдуже, на кого тиснути. Якщо тільки буде можливість щось витиснути, він це робитиме. А така слабка позиція, як у президента Януковича, сама напрошується на те, щоб його пресували. От його і запресують», – запевняє Возняк.

Як відомо, Владімір Путін очолив державу втретє за минулі 12 років. Цього разу, згідно зі змінами до Конституції, Путін керуватиме країною шість років.

За інформацією «Euronews», на церемонію запросили близько трьох тисяч людей: політиків, громадських і культурних діячів, представників духовенства, а також іноземних гостей.

«Заступаючи на посаду президента Російської Федерації, розумію усю свою відповідальність перед батьківщиною. Її інтереси, безпека, благополуччя громадян країни завжди мали і матимуть для мене найвищу цінність», – заявив Путін.

Тим часом на вулицях Москви поліція завадила опозиціонерам провести акцію протесту проти інавгурації. Правоохоронці розділили і оточили невеликі групи мітингувальників, а потім по одному почали їх саджати до автозаків. Таким чином затримано кілька десятків людей.

Зазначимо, що Україну на інавгурації представляв посол країни в Росії Володимир Єльченко. Президент Віктор Янукович планує поспілкуватися з російським президентом через тиждень на саміті.

Медіа-портал VIDIA

  • Леонид

    Интересно где у нас взялось этих политологов,чем они,кроме …бальства, занимаются?


Новини партнерів