Литвину передали прохання не допустити ухвалення закону про мови

Представники низки українських громадських організацій передали звернення на ім’я Голови Верховної Ради Володимира Литвина із закликом не виносити на порядок денний законопроект «Про засади державної мовної політики». Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Близько 40 активістів, зокрема, представники організації «Простір свободи», «Відсіч», «Не будь байдужим», зібралися біля офісу Народної партії, лідером якої є спікер парламенту, в центрі Києва в четвер.

Учасники акції заявили, що пропонований законопроект не лише потребує колосальних бюджетних коштів, а й призведе до русифікації всіх сфер громадського життя та викличе гострий конфлікт на мовному ґрунті з непередбачуваними наслідками, аж до розколу України.

«Нинішня влада вже не вперше намагається спекулювати на питаннях мови замість того, щоб займатися більш актуальними для людей економічними та соціальними питаннями. Спроби змінити мовне законодавство вже були в 2010–2011 роках, але тоді подібний законопроект було відкликано після масових протестів громадськості», – мовиться в їхньому зверненні.

Лист прийняли в офісі Народної партії. За словами координатора громадської організації «Простір свободи» Тараса Шамайди, активістів запевнили, що Литвин стоїть на варті Конституції і такі ініціативи не підтримує.

У разі відсутності бажаної реакції на свої звернення активісти мають намір провести масштабнішу акцію 24 травня біля стін українського парламенту.

Як відомо, 14 травня на погоджувальній раді парламенту голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов виступив за розгляд найближчим часом законопроекту про мови та попросив керівництво парламенту поставити його на розгляд. За його словами, згідно з цим законопроектом перевага не надається ніяким мовам, державна мова – українська, але при цьому «в цивілізованому руслі» «визначається дія інших мов у нашій державі».

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

У Мозамбіку відкрили перше консульство України
Світ
0 shares0 views

У Мозамбіку відкрили перше консульство України

vidia.ua - Жов 22, 2017

У Мапуту, столиці Республіки Мозамбік, відкрили почесне консульство України. Досі Україна не мала свого дипломатичного представництва в Мозамбіку, що на півдні Африки, передає «Новинарня».…

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках
Україна
0 shares0 views

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках

vidia.ua - Жов 22, 2017

На початку жовтня у Варшаві відбувся конкурс краси "Міс світу на інвалідних візках" / Miss Wheelchair World 2017. Від України брали участь телеведуча…

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану
Світ
0 shares0 views

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану

vidia.ua - Жов 20, 2017

У неділю, 5 листопада, у Чикаго покажуть документальний фільм про роль жінок в українській Революції Гідності «Women of Maidan». Про це повідомляє VIDIA.…

 • Gleb

  Маша? Да Я “недалекий гражданин”,как Вы высказались! А только предмет разговора надо знать досконально! Умница Вы наша! Рядом страна Австрия где родной язык -немецкий? И шесть языков-региональных!!! Нет родного языка в Америке,Канаде,Мексике,Бразилии,Австралии,Индии и хватит скулить о “мове”-этом скоропортящемся продукте сомнительного качества.Если часть общества отвергает,значит надо менять отношение к такому подходу. Что мы строим Украину для народа или народ подгоняем под название-украинец! Почему в нашей стране не может быть- немца,татарина,поляка,русского украинского присхождения,как это принято в любом цивилизованном государстве? И главное-Россия и есть окраина Киевской Руси! И основатель Москвы Юрий Долорукий -есть сын одного из киевских князей! Учи историю своей страны,а то так и умрешь дурой!

 • Сергій

  Сподіваюсь, що Литвин не допустить прийняття цього фашистського закону.

 • Gleb

  “Нынешняя власть уже не в первый раз пытается спекулировать!?” Вот и примите закон,что бы неповадно было спекулировать.Пол страны 20 лет за нос водят.Без русскоязычных Вы вряд ли бы получили “нэзалэжнiсть”! Владимир Михайлович не доводите до греха! Не провоцируйте нас русскоязычных,чтобы мы вышли.Вы хотите гражданскую войну? Их у нас есть!

  • Марія

   Шо ти забув на Україні , коли хочеш війти. Може ще Україну перейменувати в Росію. Я х-ю від деяких наших НЕДАЛЕКИХ громадян. Це мягко кажучи не патріотично. Кожна країна розмовляє своєю мовою, а не пожиченоу у когось.

 • Дмитрий

  Проигрывает украинский язык перед русским! Большая часть украинцев говорят на русском! И это факт от которого не уйдёшь. Бесполезно даже силой пытаться навязать укр. язык! Так было, есть и будет! В этом даже нет сомнения! Приятно было при СССР говорить по- украински, учить и знать этот язык, а сейчас, глядя на этих нациков, орущих во всю глотку, что русские их поработили, нет даже желания говорить на этом языке!