Об’єднання українців Росії таки ліквідували

Верховний суд Росії таки ліквідував Всеросійську громадську організацію «Об’єднання українців Росії» (ОУР). Таке рішення було прийнято під час судового засідання, 18 травня, повідомляє УНІАН.

У відповідь на це Міністерство зовнішніх справ України заявило, що таке рішення засвідчує упереджене ставлення в Росії до діяльності української діаспори. У відповідній заяві МЗС звертає увагу, що з ліквідацією ОУР чисельна українська діаспора Росії вперше зіштовхнеться із ситуацією, коли українські громадські організації не будуть представлені на федеральному рівні.

«На жаль, суд фактично проігнорував проведену новим керівництвом ОУР значну роботу з метою виправлення раніше вказаних формальних недоліків у роботі», – зазначається у заяві.

У зовнішньополітичному відомстві вважають, що такий підхід суперечить відносинам традиційної дружби між державами та народами.

«Ми підтримуємо обґрунтовані прагнення української діаспори Росії – однієї з найбільших етнічних громад у Російській Федерації – мати впливову та ефективну українську громадську організацію із загальноросійським статусом, діяльність якої сприятиме подальшому розвитку українсько-російських культурно-гуманітарних зв’язків», – заявляє МЗС.

Міністерство закликає російську сторону прийняти принципове рішення щодо реального сприяння в правовій самоорганізації української громади в Російській Федерації як важливої складової широкої палітри дружніх українсько-російських відносин.

Нагадаємо, як повідомляв сайт VIDIA, справа юридичної ліквідації ОУР була розпочата Міністерством юстиції два роки тому. Серед пред’явлених звинувачень: виступ тодішнього голови ОУР Валерія Семененка на Радіо Свобода та вшанування пам’яті жертв Голодомору у Москві. Справа пройшла усі судові інстанції і нині розглядається Верховним судом Російської Федерації.

Медіа-портал VIDIA

  • Андрій

    Я вже десь говорив: у відповідь Україна повинна попередити, що у змушена буде заборонити діяльність всіх російських організацій. В першу чергу – антиукраїнського спрямування…

  • А ми Українці шчось похоже,можем зробити їм…чи скушаєм і ето…


Новини партнерів