Українок у Римі з Днем матері цього року вітали Сергій Фоменко та Оксана Білозір

Українська громада в Італії відзначила День матері. У заході взяли участь кілька тисяч українців. Про це повідомляє прес-служба Української Греко-Католицької Церкви в Італії.

Святкування розпочалось відправою Великої вечірні в українській греко-католицькій парафії святих Сергія і Вакха в Римі, а після духовної науки був відслужений Акафіст перед чудотворною іконою Жировицької Богородиці, копія якої зберігається у цьому храмі. Продовжились святкування Архієрейською Божественною Літургією біля собору Святої Софії в Римі.

Очолив богослужіння преосвященніший владика Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор для українців греко-католиків Італії та Іспанії, у співслужінні душпастирів українських громад, що разом із своїми вірними прибули на святкування з різних куточків Італії.

«Ви є прикладом не однієї героїчної матері, а сотні тисяч тих, хто виїхав за межі України заради своїх дітей», – сказав владика Діонісій, звертаючись до матерів, присутніх на святкуванні.

Владика Діонісій наголосив на значенні та ролі материнського покликання: «Жінка покликана давати любов і життя. Вона може віднайти себе лише через безкорисливу самопожертву та через обдарування любов’ю. Тому Бог довірив їй людину».

Архієрей звернувся також із закликом до матерів допомогти Церкві в умовах еміграції зберегти ідентичність своїх вірних.

Продовжились святкування концертно-мистецькою програмою. Традиційно на це свято до Рима приїжджають відомі артисти з України. Цього року матерів вітали Народний артист України Павло Дворський, Заслужена артистка України Ірина Зінковська, вокаліст гурту «Мандри» Сергій Фоменко та Народна артистка України Оксана Білозір в супроводі гурту «Немо» та балету «Версаль».

«Свято Матері – це унікальна подія в житті українських мігрантів в Італії, більшість з яких – це матері, що залишили на батьківщині своїх дітей. Це свято – нагода зустрітись всім разом і відчути себе однією великою українською родиною на місці, яке за задумом великого патріарха Йосипа Сліпого і має бути тим місцем, що збирає в розсіянні сущих», – розповів голова організаційного комітету, пасторальний координатор для українців греко-католиків в Італії о. Марко Семеген.

Додамо, що Свято матері відбувається у Римі вже дванадцятий рік поспіль і було започатковане з ініціативи вокально-інструментального гурту «Єдині». З 2001 року свято організовує УГКЦ в Італії у тісній співпраці з різними українськими товариствами та спільнотами.

Медіа-портал VIDIA


Новини партнерів