Українців закликають прийти під Раду на захист мови

Українців закликають протестувати проти прийняття закону «Про засади державної мовної політики». Народний депутат, лідер партії «За Україну!» В’ячеслав Кириленко у своєму блозі звернувся до громадян України із закликом прийти у четвер, 24 травня, під стіні Верховної Ради і таким чином захистити українську мову від знищення.

«Комітет з питань культури і духовності ухвалив рішення про відхилення проекту закону «Про засади державної мовної політики» від Партії регіонів. Але владу найменше цікавить думка профільного комітету та визнаних у світі науковців, які сьогодні на засіданні укотре оприлюднили свої негативні висновки щодо цього проекту. Владу цікавить збурення, війна у головах та протистояння», – написав Кириленко.

Він переконує, що цим законом влада прагне залишити від української мови тільки її назву.

«В освіті, на телебаченні та радіо, у кінотеатрах, в рекламі її незабаром просто не буде взагалі. Не вірите? Прочитайте проект закону. І обов’язково сьогодні, бо завтра уперше за 20 років Незалежності він має усі шанси стати законом. А такий закон це – валуєвщина, столипінщина і сталінщина у одній упаковці», – заявив нардеп.

В’ячеслав Кириленко додав, що голосування за даний законопроект заплановано на 18 травня, приблизно після 16.00.

«Але насправді можуть почати голосувати коли завгодно. Якщо від утоми, зневіри чи відсутності часу завтра ніхто не прийде до ради на захист мови, влада відчує себе повністю безкарною. А після втрати мови втрата Незалежності – лише питання часу», – йдеться в тексті Кириленка.

Нагадаємо, 14 травня на погоджувальній раді парламенту голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов виступив за розгляд найближчим часом законопроекту про мови та попросив керівництво парламенту поставити його на розгляд. За його словами, згідно з цим законопроектом перевага не надається ніяким мовам, державна мова – українська, але при цьому «в цивілізованому руслі» «визначається дія інших мов у нашій державі».

Як повідомляв сайт VIDIA, минулого тижня представники низки українських громадських організацій передали звернення на ім’я Голови Верховної Ради Володимира Литвина із закликом не виносити на порядок денний законопроект «Про засади державної мовної політики».

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…