Сюжет про Януковича в Чикаго, відзнятий журналістами з діаспори, став сенсацією в Україні

Журналісти Медіа-порталу VIDIA, українського закордонного видання, були акредитовані на Саміт НАТО і відзняли сюжет про перебування президента Януковича в Чикаго.

Окрім основної акредитації на саміт, журналістам необхідно було отримати перепустки (так звані “пул-картки”) від української делегації, щоб пройти на засідання за участі Януковича. За словами представника делегації, перепусток для всіх не вистачило, адже офіційну делегацію з Києва супроводжували “потрібні” ЗМІ, зокрема, “Інтер”, “Україна”, “Перший національний”, “ICTV” та інші.


Ексклюзивні подробиці: У момент початку засідання президент США Обама, займаючи своє місце за круглим столом зустрічі, жестом руки привітав президента Туреччини, який сидів поряд з президентом України.

Фото Андрія Мосієнка

Команда VIDIA звернулася до американської сторони з проханням надати перепустки. Офіцери міжнародного медіа-центру НАТО взяли до уваги позицію української офіційної делегації щодо незалежних журналістів і люб’язно надали необхідні перепустки на засідання. Варто зазначити, що згодом представник української делегації все-таки видав одну перепустку на фотосесію учасників ради з питань Афганістану. На засідання, на жаль, не потрапили представники інших українських ЗМІ, які з власної ініціативи прилетіли на Саміт НАТО.

Журналістам Медіа-порталу VIDIA також вдалося потрапити на прес-конференцію президента України, не зважаючи на те, що туди були запрошені тільки окремі ЗМІ з України, які супроводжували офіційну делегацію.

В результаті, сюжет Медіа-порталу VIDIA про перебування Януковича в Чикаго в своєму ефірі та в ефірі “5 каналу” транслювала українська служба Голосу Америки. А онлайн-версію відео за першу добу переглянуло більше 50 тисяч інтернет-користувачів. Більшість українських інформаційних сайтів перейняли новину від Медіа-порталу VIDIA. І того ж вечора Віталий Портніков продемонстрував частину сюжета в передачі “Політ-Клаб” в ефірі каналу ТВі, де це відео жваво обговорювали журналісти.

Таким чином, єдиним джерелом правдивої картини подій виявилася новина з діаспори, і це є ще одним приводом замислитися над проблемою свободи ЗМІ в Україні.

Нагадаємо, кореспондентка Медіа-порталу VIDIA Наталія Фігель єдина з багатьох присутніх на прес-конференції президента у Чикаго поставила Януковичу незручне запитання щодо демократії в Україні.

Медіа-портал VIDIA 

 

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії