В Україні йде боротьба за мову – одним платять, іншим забороняють, а треті голосують

В Україні знову розгораються масові протестні акції. Біля Верховної Ради протестують проти прийняття “мовного” закону, а також мітингують прихильники російської мови.

Опозиція заявила, що влада перешкоджає запланованому мітингу в Києві на захист української мови, блокуючи автобуси з учасниками з регіонів. Водночас є повідомлення, що акції на підтримку законопроекту, який посилює позиції російської мови в Україні, проплачені Партією регіонів. Представники влади ці звинувачення відкидають, а інформацію про гроші порівняють із тим, що пишуть на парканах. Про це повідомляє “Радіо Свобода“.

«Друзі, треба допомогти у проведенні масового заходу. Нічого особливо робити не треба – лише прийти і постояти упродовж години-двох. Оплата – 50 гривень кожному,”- таке повідомлення, за інформацією “Радіо Свобода”, розмістила на своїй сторішці у соцмережі донька одного з високопосадовців Партії регіонів. Також повідомляється, що на сайтах оголошень було розміщено подібні пропозиції заробити на мітингах: у Києві – 55 грн., в Одесі – 135 грн. з безкоштовним транспортуванням автобусом у Київ і назад.

Тим часом, як повідомляє “Українська правда“, провладні депутати щойно прийняли у першому читанні “мовний” законопроект Колесніченка-Ківалова. За нього проголосували 234 депутати. Засідання протривало 5 хвилин, після чого Литвин оголосив перерву. А близько 200 працівників спецпідрозділу “Беркут” почали відтісняти активістів, що мітингують проти мовного законопроекту, від лінії, що розділяє їх з активістами Партії регіонів. “Беркутівці” застосував газ проти опозиційних мітингувальників.

Нагадаємо, обурення значної частини суспільства викликав законопроект «Про основи державної мовної політики», підготований депутатами з Партії регіонів. У разі ухвалення законопроекту російська мова стане регіональною.

Українська діаспора закликала Раду зняти з розгляду неконституційний мовний законопроект. Українці збираються пікетувати консульства та посольства України в Європі, зокрема, в Італії та Португалії.

Медіа-портал VIDIA

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії