Регіони України і Португалії домовляються про подвійні дипломи для мігрантів

Делегація регіону Алгарве в Португалії на чолі з президентом мерії міста Фару Жозе Макаріу Куррея під час перебування на Прикарпатті домовляється про пілотний проект дистанційного навчання трудових мігрантів з України і отримання ними подвійних дипломів про вищу освіту, повідомляє «Радіо Свобода».

Під час зустрічі з професорсько-викладацьким складом і студентами Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в Івано-Франківську йшлося про підготовку бакалаврів, узгодження навчальних програм із паралельним вивченням португальської мови і отримання подвійного диплому двох вишів – університетів Алгарве з Португалії і Прикарпатського з України.

Така ідея виникла рік тому під час перебування в регіоні Алгарве прикарпатської делегації.

Визначені два напрямки, за якими виконуватиметься пілотний проект, – туризм і економічні спеціальності.

За словами ректора Прикарпатського університету, професора Ігоря Цепенди, «це не лише освітній, а й політичний проект – таким чином ми даємо можливість українським громадянам, які сьогодні працюють в Португалії, отримувати вищу освіту, і українську, і португальську, і приймати для себе рішення, де вони хочуть продовжувати свою діяльність».

За словами Жозе Макаріу Куррея, в регіоні Алгарве на самому півдні Португалії працює понад тисяча вихідців із Івано-Франківщини.

Цю освітню програму планують розпочати вже з наступного року.

Медіа-портал VIDIA

  • Простіше проводити омологацію ( затвердження ) дипломів в Португалії . А то знову вийде так як з українськими водійськими правами в Іспанії : десяток років чекати на підтвердження папірців. Тисм більше вже давно введено в дію Болонський Закон . Для чого придумувати велосипед ?


Новини партнерів