Діаспора виступила на захист української мови (Відео)

Українська діаспора рішуче засуджує прийняття законопроекту «Про основи державної мовної політики».

Демонстрації на підтpимку української мови та проти подальшої русифікації України були заплановані у головних містах США та Канади, де компактно проживають українці.

Зокрема, у Чикаго проти антиконституційного закону діаспора вийшла на протест 17 червня. В День батька закордонні українці виступили на знак солідарності з мітингуючими на Батьківщині. На акцію протесту громаду закликав чиказький відділ Українського конгресового комітету Америки (УККА).

Центральний офіс цієї організації (УККА) рішуче засудив так званий “мовний” законопроект. У зв’язку з цим представники діаспори звертаються до американського президента та Конгресу США, щоб заборонити в’їзд до Сполучених Штатів “представникам режиму Януковича”.

Наступними на захист української мови виступлять українці у Нью-Йорку. Акція відбудеться у понеділок, 18 червня, біля українського консульства.

Як повідомлялося, раніше свою несхвальну заяву щодо “мовного” закону оприлюднив Світовий конгрес українців (СКУ), а у низці європейських країн на захист української мови відбулися пікетування українських дипустанов.

© 2012 Медіа-портал VIDIA

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії