Не бажаю «насолоджуватися» російськими піснями в українському ефірі

Мене завжди дивувало, чому в FM-діапазоні Києва таке величезне засилля російської музики. Інколи я змушений був вимикати приймач на перших словах російської пісні.

Нічого не маю проти російської. Але для мене, молодого мешканця України, зрозумілі прості речі: потрібно розбудовувати державу і мова є надзвичайно важливим чинником, оскільки, на правду, ставить багато запитань до минулого, теперішнього і майбутнього.

На жаль, політика нашої держави склалася наразі таким чином, що у медіа-просторі домінує, швидше, чужа мова, чужа пісня, чужа культура, ніж національна. Я й досі не слухаю FM-радіо, бо не бажаю «насолоджуватися» російськими піснями в українському ефірі. Це схоже на білінгвізм, який насправді призводить до лінгвістичної шизофренії. Мені дуже хотілося б, аби у нашій державі переважало україномоновне середовище, а не засилля чужої мови і культури. Хочеться милуватися красою і милозвучністю рідної мови, рідної пісні й усвідомлювати, що я, врешті-решт, живу в Україні, а не в Росії чи Білорусії.

Стовідсоткове українське можна почути лише на деяких Інтернет-радіо, але не в аналоговому ефірі. Мій друг-радійник розповів, що після приходу до влади Президента Віктора Януковича на одній великій мережевій радіостанції у Києві україномовним ді-джеям запропонували або вести свої ефіри російською, або залишити станцію. Трапився внутрішній конфлікт, внаслідок чого україномовним ведучим таки дозволили вести ефіри, але цих ді-джеїв відтіснили на вихідні дні.

Не складно помітити, що все українське витурюється ледь не у підпілля. На 20-му році Незалежності україномовним українцям доводиться відстоювати своє право на державну мову, а деяким громадським активістам – взагалі боротися проти намірів влади внести розкол в Україні, ініціювавши надзвичайно лояльні до російської «мовні законопроекти», на кшталт №9073 «Про засади державної мовної політики» В. Колесніченка та С. Ківалова.

У Нью-Йорку розпочало свою роботу перше у місті українське радіо – «Радіо Домівка». Його принципи – безпартійність, об’єктивність та якість. Тут кожен відчує себе як удома, оскільки в ефірі цієї станції лунає

переважно українська пісня. Це радіо – не лише для тих, хто відчуває себе ущемленим у мовному питанні і хто любить український музичний продукт, а й для тих, хто колись бачив або досі ще бачить себе на радіо.

«Радіо Домівка» запрошує до співпраці журналістів, радіо ведучих та усіх бажаючих, які мріяли бути авторами власних програм і бажають спробувати свої сили у творенні якісного радіо. Усі ведучі тут працюють на волонтерських засадах і вже є перші постійні програми. Вони вчаться, допомагають один одному та удосконалюють свої «радіоначки».

Поки що «Радіо Домівку» можна почути лише в Інтернеті, але команда сподівається вийти у майбутньому у великий ефір Сполучених Штатів. Якщо у вас немає радійного досвіду – це не проблема. У команді «Радіо Домівки» є журналісти, котрі допомагають порадами.

Отож, якщо у Вас виникло бажання долучитись до команди, яка підтримує, пропонує і пропагує своє, рідне, надішліть електронного листа на адресу: radiodomivka@yahoo.com

Микола Мирний,

автор програми «Україна за тиждень» на Радіо Домівка

 

 • Vladislav-norsevortiono

  Довольно интересная статья. У себя в ЖЖ блоге я немного хочу процитировать Ваш пост. Разумеется, ссылка на Ваш сайт будет присутствовать. Надеюсь Вы не против?

 • Олександр

  Підтримую ! Буду слухати ! Дякую! Коментарі пізніше.

 • А ви задумувалися про те, що в Британії і в Штатах ЗАВЖДИ слухають пісні на рідній, англійській мові?

 • Володимір Донбас

  я с Донецької обл. тут зовсім вже російські пісні вже дістали! Як вже набридли ці москалі!! Треба зоборонити все російське на ТБ й Радіо (виділяти їм одну годину на добу)! Вмене є знайомі з Раши так вони вже дістали чому ми проти російської мови як другої! Я кажу я с Донецька розмовляю рідною Українською і мені не потрібна російська! А вони за своє у вас потрібна друга російська! Треба Все російське ЗАБОРОНИТИ в Україні і все!!!!!! а хто приїздить до України хай вчать Українську Мову!!!!

 • Григорій

  А чому логотип сучасного українського радіо ( тим більше у Нью-Йорку) обов’язково має бути з лелекою і хатою під стріхою? і чому Домівка? Якщо і зміст такий, то годі сподіватися на шалений успіх цього проекту.
  Можливо це фольк радіо із цільовою аудиторією 60+?

  Даруйте за сарказм, але українська діаспора західного світу мала би показати і більш сучасні технології у завоюванні інформаційного простору.
  Так, нам тут в Україні складно боротися з повзучою русифікацією, і хотілося би чути більше українсьої музики в ефірі. Але потрібні нові, ультра сучасні підходи у розвитку власного інформаційного продукту та у протистоянні з технологією “русскава міра”

  • Stanislav Demochko

   Зайди на сайт і послухай шо там грає http://www.radiodomivka.webs.com

   • Анонімний

    Станіслав, дякую. Слухав протягом приблизно години, поки не обірвалося. Суперечливе враження, нііби кожноа окрема пісня сама по собі класна, інформація правдива…., але якось все намішано… трагізму та туги забагато (принаймні в тому шматку, що прослухав)…. можливо діаспорі і цікавий такий формат “солянки”: фолк, фіолк-рок, репортаж із зали суду над Тимошенко…. Карпа з Положинським, Мелодія Мирослава Скорика у виконанні Оксани Білозір, “Бумбокс” далі протестний рок….
    На мою думку з концепцією слабувато, ну і з радійної точки зору не все гаразд…. в машині я би це радіо не слухав … нажаль :)

    Даруйте за критику, можливо після такої Вашої поради послухати, очікування були зависокі :)

    P.S. Логотип і назва все ж таки могли би бути вдалішими

    • Шановний пане Григорію!

     Дякую Вам за допис і конструктивну критику. Ми її дуже цінуємо.

     Ви не могли б пояснити, що “намішано”? І де за багато туги й трагізму?

     Що означає по-Вашому “солянка”? Що Ви маєте на увазі?

     Ми тільки розпочали свою роботу і звичайно, що не будемо стояти на одному місці. Радіо Домівка не буде в такому вигляді, якою вона Вам зараз видається. Радіо обов’язково буде розвиватись і ставати кращим.

     Якщо у Вас є конкретні ідеї та пропозиції, ми відкриті до спілкування. Наша адреса: radiodomivka@gmail.com

     Сподіваюсь, що Ви станете постійним слухачем “Радіо Домівки” і будете брати участь у наших інтерактивних програмах.

   • Анонімний

    Доречі, зараз слухаю Кузьму “Раііо Любов” – “В ефіпрі радіо Любов”- звучить оптимістичніше і біль ш креативно:)

 • Sergej

  Davayte budem to zhe pisat’ i ob angliyskih pesnyah.
  Znay ya vas, fanatikov… Esli hochetsa govorit’ po ukrainski – govorite, kto zh meshaet. ili slushayte AM-volny, tam est’ chisto ukrainskie stancii…
  zachem byt’ aggresivnim?!

  • Stanislav Demochko

   Хлопче ти з дуба впав? Ми захищаємо своє, бо мосвковія все під ряд захоплює. Ти б як Українець повинен також його захищати. Просто тепер виникає друге питання, чи ти взагалі Українець?

  • Шановний пане Сергію! Дякую Вам за коментар!

   Я прошу ще раз перечитати мій блог, аби зрозуміти, що я не проти російської мови. Тому я абсолютно не налаштований агресивно. Я живу в своїй державі, яка називається Україна, відповідно, як підказує здорова логіка, національна політика має бути тут українська.

   На жаль, я мушу вказати Вам, Ви маніпулюєте аргументами. Українські станції на в АМ-діапазоні не вирішують питання національної політики. На цих станціях граються застарілі пісні. А я, як представник молодого покоління, хотів би слухати сучасну українську пісню українською мовою.

   І не варто Вам вішати ярлички, мовляв, ми “фанатики”. Це не гарно. Особисто я народився і виріс за пару км від кордону з РФ. Але це не говорить, що в Україні сучасна влада має унеможливлювати розвиток української мови в усіх сферах української держави. Це також не говорить про те, що я не маю бути “фанатіком”.

   До того ж спілкуватись українською мовою заважають… власне, Ви самі зрозумієте, якщо прочитаєте цю статтю http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/2010/09/100915_pensioner_court_language_bo.shtml (Сподіваюсь, модератор пропустить це посилання). Це не поодинокий випадок, це тренд в Україні.

   Сподіваюсь, що Ви залишите свої стереотипи і станете постійним слухачем “Радіо Домівки” і будете брати участь у майбутніх наших інтерактивних програмах.

 • Біля тину калина, чи батяня-комбат?
  Якщо наша мова солов’їна – “тєлячья”, то ми, тут у себе вдома, – таки не зовсім адекватні …

 • Це те, що конче потрібно…Невже ви не усвідомлюєте, що війна за радіопростір українцями майже програна. Ми не чуємо української пісні через Бондаренко, Кузіна та іже з ними, котрі тулять фуфло під приводом, що “українське не продається”. ТАК РАДІО ДОМІВЦІ!..ПЕРЕБИРАЙТЕСЯ В КИЇВ. Я РОБИТИМУ ВАМ ТРАФІК НА ВСІХ НАЯВНИХ В МЕНЕ ПРОГРАВАЧАХ.

 • так,радіо вже слухати просто нестерпно!іноді я просто його вимикаю,бо цей шансон!наче в зоні живемо, а ось таке,як “хочу твого тепла,хочу твого бабла” і багато схожого,так мабудь не в мові справа

 • пісні можна слуати на різних мовах, але ми живемо в Україні і потрібно більше використовувати українських пісень – вони такі чудові!

 • Так підтримую ! Та щє й додам . Хіба таке рбиться на радіо ? Принаймні в нашому регіоні таке робиться і не телебаченні…(((( Запрошую Вашого предстаника до нас у Миколаїв що на півдні ….

 • Ні у контекстіі мого коментаря я підтримую статтю “Не бажаю «насолоджуватися» російськими піснями в українському ефірі”

 • Тобто Ви підтримуєте думку блогера. З Вашого найпершого коментаря було не зовсім зрозуміло..

 • Протягнення російської мови будь яким способом плюс існування російського флоту в Криму , все іде до того що Росії залишається лише ввести війська , потрібен лише привід для того . Чи не так ?

 • Підтримую ! В Україні має бути доступною рідна мова. У роки незалежності ніяких мовних конфліктів не має виникати адже ми самі обрали свій шлях у 91 хоча сьогоднішнє молоде покоління не брало у цьому участь – іноді воно більше це розуміє

 • Що саме Ви таким вважаєте?

 • Це вже попахує втручанням у внутрішні справи держави !


Новини партнерів