У Литві депутати влаштували пікет на захист української мови

У Вільнюсі біля Посольства України в Литовській Республіці відбувся пікет на захист української мови як державної в Україні.

Пікет організували депутати Сейму Литви Ґінтарас Сонґайла та Казімерас Уока за підтримки місцевих українців, повідомляє Українська правда з посиланням на “Радіо “Свобода“.

Учасники пікету тримали гасла: “Без мови немає нації”, “Українській державі – українську мову”. Про це розповів представник української громади Литви Василь Капкан.

До активістів вийшов радник посольства України в Литві Сергій Попик. Він наголосив, що процедура ухвалення “мовного законопроекту” ще не завершена, адже його ще мають підписати глава Верховної Ради та президент України.

Тим часом, у центрі Києва, біля Українського дому, де відбувається мітинг протесту проти “мовного” закону, зник мобільний зв’язок. Не працює жоден з операторів стільникових послуг. Про це інформує прес-служба БЮТ. На думку “бютівців”, це зроблено з метою позбавити можливість мітингувальників координувати свої дії, можливо, таким чином влада хоче змусити людей швидше розходитися, оскільки вони не можуть зв’язатися зі своїми рідними та близькими.

Як відомо, 3 липня Верховна Рада голосами 248 депутатських карток ухвалила закон “Про засади державної мовної політики”, який розширює сферу застосування російської мови.

Опозиція заявляє, що закон був ухвалений із великою кількістю порушень і вимагає скасувати його. З цього приводу в багатьох містах України оголосили безстрокові акції протесту.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії