СКУ закликає Януковича не підписувати «мовний» закон

Світовий конгрес українців (СКУ) засуджує прийняття Верховною Радою України антиконституційного проекту закону «Про засади державної мовної політики», і вважає це ще одним яскравим прикладом того, що керівництво держави поступово відмовляється від демократичних принципів управління. Відповідна заява опублікована на офіційному сайті організації.

«СКУ глибоко стурбований цим тривожним подіям і закликає президента Віктора Януковича відмовитися від підписання цього проекту мовного закону», – йдеться у заяві.

СКУ також закликає міжнародне співтовариство висловити солідарність з українцями на захисті української мови та основних демократичних принципів в Україні.

Члени Світового конгресу українців переконані, що цей законопроект «знаменує собою наступний крок керівних органів до офіційного відновлення російської мови у всіх сферах державного і суспільного життя і русифікації населення України, а згодом, до введення російської мови як другої державної».

Нагадаємо, що ще до прийняття Верховною Радою даного закону, СКУ закликав депутатів негайно зняти проект з розгляду.

Втім, як повідомляв Медіа-портал VIDIA, закон був прийнятий у другому читанні. Це викликало обурення як безпосередньо в Україні, так і закордономУ Литві депутати влаштували пікет. А Рада діаспори (УВКР) назвала прийняття цього закону антиукраїнським шабашем.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії