Проти «мовного» закону виступають і українці Північної Європи

Представники українських організацій країн Північної Європи стурбовані ситуацією, що склалася навколо ухвалення Верховною Радою України Закону «Про засади державної мовної політики». Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті Української всесвітньої координаційної ради (УВКР).

«Законопроект був ухвалений із грубими порушеннями протоколу: питання щодо розгляду законопроекту не було внесене до порядку денного, були повністю проігноровані поправки з боку профільного комітету, порушена процедура поіменного особистого голосування і сам принцип парламентаризму», – сказано у заяві.

У документі йдеться про те, що, зважаючи на поспішність розгляду цього «засадничого для долі України законопроекту, можна з великою ймовірністю припустити, що він ухвалювався з метою отримання провладною більшістю політичних дивідендів напередодні парламентських виборів».

Українці Північної Європи переконані, що надання в Україні офіційного статусу будь-якій іншій мові, крім української є неприпустимим.

«Вживання на офіційному рівні мов національних меншин, яких в Україні є багато, призведе до розколу країни, у той час коли єдина державна мова служить потужним фактором консолідації суспільства і державотворення», – йдеться в заяві.

Представники українських організацій країн Північної Європи звертаються до Президента і Верховної Ради України «проявити державну мудрість і далекоглядність і відкликати Закон «Про засади державної мовної політики».

Як повідомляв Медіа-портал VIDIA, подібне звернення було раніше оприлюднено Світовим конгресом українців, українською громадою Австралії та українськими організаціями Європи. Крім того, у Литві депутати влаштували пікет. А Рада діаспори (УВКР) назвала прийняття цього закону антиукраїнським шабашем. У США та Канаді готуються пікетувати українські дипустанови.

Медіа-портал VIDIA


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії