У Парижі відбулася акція на захист української мови

У неділю Репрезентативний комітет українських організацій Франції зібрав на бульварі Сен-Жермен, за два кроки від Української греко-католицької церкви святого Володимира, протестну акцію. Про це повідомляє Тиждень.

“Новий закон про мови в Україні ухвалюють нині з численними процедурними порушеннями,” –пояснила  у короткому виступі голова комітету Наталка Пастернак, запрошуючи всіх незгодних підписати відозву до Верховної Ради України.

Під зверненням підписувалися не лише французькі українці, але й деякі перехожі. Бульвар Сен-Жермен – за два кроки від мерії шостого кварталу, на фасаді якої до кінця літа висітиме портрет Юлії Тимошенко.

До громади підійшов французький посол з прав людини Франсуа Зімере. Він поспілкувався з учасниками акції протесту, але слова не брав.

Не обійшлося й без конфліктів. Чоловік, який назвався “угорцем з Берегова”, настійливо наполягав, аж поки не дістався до мікрофону журналіста з “Радіо Франс Інтернасьональ”. Він вичекав хвилин із двадцять, але доніс до преси думку, наскільки особисто йому потрібний той новий закон про мови.

“Ми часто бачили цього добродія в українській амбасаді,” – згадували учасники демонстрації.

Організатори проголосили, що захист мови нинішньою акцією не обмежується. У середу, 11 липня, заплановано пікет української амбасади в Парижі з вимогами переконати українську владу відмовитися від підписання й остаточного ухвалення суперечливого законодавчого акту.

Як повідомляв Медіа-портал VIDIA, проти «мовного» закону виступають і українці Північної Європи. Подібне звернення було раніше оприлюднено Світовим конгресом українців, українською громадою Австралії та українськими організаціями Європи. Крім того, у Литві депутати влаштували пікет. А Рада діаспори (УВКР) назвала прийняття цього закону антиукраїнським шабашем. У США та Канаді готуються пікетувати українські дипустанови.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії