Парк українських скульптур у Канаді (Фото)

Фоторепортаж Норберта К. Іван для Медіа-порталу VIDIA

Три роки тому Вінніпег попращався з Леонідом Молодожанином. У Канаді та світовій український громаді митець був заний як художник та скульптор Лео Мол.

Родом з України, с. Полонне Хмельницької області. Вінніпег став для нього місцем мистецького натхнення. Тут Лео Мол творив статуї та скульптури з бронзи, кераміки, а також церковні мозаїки та вітражі.

Більше 300 праць митець Л. Мол подартував вінніпезцям, з яких більше сотні можна побачити у парку його імені, де вже при вході усіх вітає гуцул-трембітар.

Серед відомих скульптур Лео Мола: Св. Володимир, Тарас Шевченко (пам’ятники стоять y Вашингтоні, Буенос Айресі, Прудентополісі (Бразилія), Санкт-Петербурзі), Вінстон Черчіль, Папа Іван Павло ІІ, Двайт Д. Ейзенхавер, Джон Дефенбекер, гайдамаки, козацькі та природні сюжети.

Парк скульптур Лео Мола – це єдиний у світі парк за темою та змістом. Він є одними з туристичних місць, які приваблюють мільйони гостей Вінніпегу.

Лео Мол за свою мистецьку працю був нагороджений найвищими цивільними нагородами Канади – “Орденом Кавалерів Провінції Манітоби” та “Орденом Кавалерів Канади”.

Медіа-портал VIDIA


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії