У Європі та США пікетували українські дипустанови з вимогою ветувати “мовний” закон

Акція у Нью-Йорку

11 липня українці, які живуть закордоном, провели низку протестних акцій на знак солідарності з голодуючими на сходах Українського дому у Києві та з протестуючими у різних містах та містечках України.

Представники діаспори виступили на захист української мови і проти “мовного” закону з пікетами українських дипломатичних установ закордоном.

Як повідомляє кореспондент Медіа-порталу VIDIA, у Нью-Йорку біля Генерального консульства України зібралося близько 100 людей, які вимагали від гаранта Конституції Януковича накласти вето на прийнятий “мовний” закон.

“Ми вимагаємо, щоб Ви наклали вето на прийнятий Верховною Радою закон “Про основи мовної політики”. Як гарант Конституції, Ви повинні однозначно підтримати єдину державну мову України – українську! Українська громада і світ чекає вашого вето!”- Звернулися українці закордоння з листом до президента своєї Батьківщини.

Подібні листи-вимоги Українська національна інформаційна служба (УНІС), організація, яка діє при Українському конгресовому комітеті Америки (УККА), закликала надсилати також від окремих осіб та організацій в діаспорі.

Тим часом, у Європі відбулись подібні пікетування українських дипустанов.

Зокрема, протестна акція відбулася біля стін Генерального консульства України у Франкфурті.

Як повідомили організатори демонстрації кореспонденту Медіа-порталу VIDIA, українці Франкфурту вимагали скасувати прийнятий фальсифікаційними методами закон Колісніченка-Ківалова. Було окремо підкреслено антиконституційний характер цього закону. Пролунав заклик до вищих посадових осіб України не підписувати його. На мітингу лунали гасла: “Українська – єдина державна”, “Ганьба катам України”, “У Німеччині – німецька, у Росії – російська, в Україні – українська!”.

Також, маніфестація на підтримку української мови відбулася у столиці Чехії, перед Посольством України у Празі. Учасники акції тримали в руках гасла “Одна мова – одна держава”, “Немає мови – немає держави”, “Колесніченка і Ківалова за ґрати!”. В акції на підтримку української мови взяло участь 15 осіб. Повідомляє Радіо Свобода.

Як повідомляв Медіа-портал VIDIA, на 11 липня подібні пікети дипустанов України закордоном були заплановані, також, у Лондоні, Гамбурзі та Парижі. 15 липня протестна акція відбудеться у Чикаго, а 18 липня українці прийдуть під дипломатичне представництво України у Торонто.

Раніше пікет української дипустанови відбувся у Литві. Як повідомлялось, українські організації з цілого світу обурені прийняттям “мовного” закону і надіслали українській владі відповідні звернення.

У цей день, 11 липня, у Києві на так званому “Українському майдані” (Європейська площа – Український дім) стартував Всеукраїнський поетичний марафон на захист української мови та України, повідомили активісти Мистецького об’єднання “Остання барикада”.

Медіа-портал VIDIA


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії