Патріарха Кіріла просять накласти анафему на українського журналіста

Голова Союзу православних братств УПЦ МП Валентин Лукиянник звернувся до Московського патріарха Кирила з прохання відлучити від церкви і накласти анафему на журналіста Юрія Дорошенка. Про це, як пише «Українська правда», повідомив політтехнолог, віце-президент Української PR-Ліги Олег Медведєв.

У вину журналістові ставлять його книгу «Без догмату. Релігійні магістралі» (Видавництво «Ярославів Вал», 2012 р.), де подано зріз релігійного життя за останні майже 20 років.

Лист активістом МП написаний не на ім’я предстоятеля УПЦ МП, а на Московського патріарха Кирила та «первєнстувующого» члена синоду УПЦ МП митрополита Агатангела.

За словами Медведєва, під час приїзду Кирила до Києва на свято святого князя Володимира, планується проведення синоду РПЦ.

«На синоді Кирил Гундяєв може протягнути цілий ряд антиукраїнських рішень, які позбавлять УПЦ МП автономії», – написав він.

Як відомо, РПЦ практикує накладання анафем на журналістів. Свого часу в Псковській єпархії МП прокляли журналіста Олега Дементьєва за критичні матеріали про здирництво у церкві.

Як додає «LB.ua», у вересні минулого року патріарх Кирило закликав православних не вірити «біснуватим» політикам і філософам.

«На всіх біснуватих накладається подвійна анафема, яку б вони не займали місце в політиці та інших сферах життя. Деякі політичні лідери і філософи перемелювали долі людей, які тільки через роки розуміли, що це були біснуваті», – зазначав тоді російський патріарх.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

В Україні з’явиться одна з найбільших в Європі вітроелектростанцій
Україна
0 shares0 views

В Україні з’явиться одна з найбільших в Європі вітроелектростанцій

vidia.ua - Жов 19, 2017

Міжнародна компанія EuroCape New Energy Limited наступного року на березі Азовського моря розпочне будівництво ВЕС потужністю 500 мегават. З початку 2018 року на…

Бізнесмени зі США передали $30 000 на обладнання для дитячої лікарні  Охматдит
Україна
0 shares0 views

Бізнесмени зі США передали $30 000 на обладнання для дитячої лікарні  Охматдит

vidia.ua - Жов 19, 2017

Американська торговельна палата в Україні передала $30.000 на придбання обладнання для Національної дитячої лікарні «Охматдит». Про це повідомляє VIDIA із посиланням на Facebook-сторінку…

Можемо показати приклад: Кардіохірург зі США про зміни в системі української медичної світи
Світ
0 shares0 views

Можемо показати приклад: Кардіохірург зі США про зміни в системі української медичної світи

vidia.ua - Жов 19, 2017

Василь Лончина – українець, що народився і виріс в Америці (м. Детройт). Там отримав медичну освіту і кілька десятиліть практикував кардіохірургію та провів…

 • Здирництво в попів то як закон. і це було у всі часи. А нормальні за “біснуватих” повинні молитися, а не проклинати.

 • —>Свого часу в Псковській єпархії МП прокляли журналіста Кирило закликав православних не вірити «біснуватим» політикам і філософам.<– Ага! Тільки якби їх почули .

 • Viktor

  —> Кирило закликав православних не вірити «біснуватим» політикам і філософам.<– Ага! Тільки якби їх почули .

 • Якщо злодії, просять злодія в рясі, когось відлучіти – це ж як винагорода! Значіть цей журналіст, достойна людина!

 • Viktor

  —>Свого часу в Псковській єпархії МП прокляли журналіста Кирило закликав православних не вірити «біснуватим» політикам і філософам.<– Ага! Тільки якби їх почули .

  • Viktor

   —>Свого часу в Псковській єпархії МП прокляли журналіста<– і тим самим самі стали грішними, бо прокляття теж гріх. Такі собі грішники ,які прикриваються церковними рясами.