Під УкрДомом оголосили про закінчення голодування, але припинили не всі

Координатори акції під Українським домом у Києві припиняють голодування і переходять на наступний етап боротьби. Про це вони заявили у середу у зв’язку з тим, що влада жодним чином не реагує на голодування активістів.  Повідомляє Радіо Свобода.

Планується створити регіональні представництва Комітету захисту української мови та проводити акції в більшості міст України. Український дім залишається майданчиком для культурно-освітніх акцій. Про підтримку Комітету заявила низка громадських організацій.

Втім, як повідомляє Газета.ua, не всі погодилися з таким рішенням, і під Українським домом продовжують голодування 4 людини. Вони привітали відмову молоді від голодування, однак самі продовжують голодувати, намагаючись своїм прикладом привернути увагу до проблеми “мовного закону” та його наслідків.

“Багато хто хотів би щось змінити в цій країні, але він сидить вдома і журиться, що він один. А так завдяки протесту люди бачать, що є ті, хто здатні боротися і спроможні перемагати. Тому головна задача цієї акції — активізація суспільства і його об’єднання”, – коментує один з голодуючих, активіст Коаліції учасників Помаранчевої революції (КУПР) Олександр Місюра.

Разом з ним продовжують голодувати Леонід Бровченко з Вінниці (голодує 8-й день), Віталій Надточій з Київської області та ще один активіст КУПР Вадим Лісовий.

Як пише видання, голодувальники обурені, що під час прес-конференції, на якій більша частина оголосила про відмову від голодування, організатори не надали їм слова і можливості виступити перед журналістами.

Нагадаємо, 3 липня парламент ухвалив мовний закон. Відразу після голосування біля Українського дому розпочалася акція протесту. Деякі народні депутати оголосили голодування. 6 липня опозиційні політики заявили про завершення акції біля Українського дому, однак небайдужі громадяни вирішили домагатися скасування мовного закону. За час акції до лікарні потрапило кілька учасників голодування. На 18 липня голодувало 17 осіб. Діаспора виступила проти “мовного” закону з пікетами українських дипустанов закордоном.

Медіа-портал VIDIA

 

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…