Пластовий табір в оселі “Український парк” у Канаді (Фото)

СКОБ! – могутній пластовий клич (Сильно! Красно! Обережно! Бистро!) – вже понад 100 років лунає по цілому світі з молодечих уст українських скаутів-пластунів.

Українська скаутська організація Пласт цього року святкує своє 100-ліття, заснована на Галичині др. Олександром Тисовським (Дрот).

За ідеологією Пласт базується на принципах англійського скавтінґу, розпочатого славетним Баденом Павелом. Засновники Пласту пристосували організацію до українських потреб, і це найкраще відзеркалює пластова присяга – “Пластун вірний Богові та Україні”.

Через заборону різними окупантами Пласт продовжував своє життя поза Україною і тепер є чи не найсильнішою молодечою організацією в діаспорі – в Европі, Канаді, США, Аргентині та Австралії.

Після проголошення Незалежності України Пласт знову активно розвивається. Головне святкування 100-ліття відбудеться на Ювілейній міжкраєвій пластовій зустрічі (ЮМПЗ – 100) в Карпатах та у Львові у серпні 2012.

Паралельно по всьому світу пластуни відновлюють свою пластову присягу та святкують її 100-літнє існування.

В Канаді, у станиці Вінніпеґу (де станичною є пл. сен. Марта Гнатів), окрім різних офіційних святкувань, наймолодші пластуни – новаки та юнаки -відмічають ювілей на своїх таборах.

Новацький табір (коменданти пл. сен. Юрій та Леся Круки) відбувася в оселі “Український парк”, що у Манітобі (Канада). Табір був у стилі олімпіяди під кличем “Вогонь починається з іскри”.

Десятилітня новачка Ніна ділиться враженнями: “Церемонії відкриття та закриття Олімпіяди мені дуже подобались. Я репрезентувала Австралію і отримала разом сім медалів під час Олімпіяди, один за плавання”.

Також, під гаслом “Тримай хвилю!” на великому озері Вінніпег відбувся юнацький вітрильний табір (комендант пл. сен. Богдан Рослицький).

12-літній юнак Максим (Вовк) пам’ятатиме 100-ліття Пласту як перехід з новацтва до юнацтва: “Цей табір був дуже відмінним. Ми вчилися плавати вітрильниками. Ватри, де ми співали зовсім нові пісні, були багато довші, допізна. Цей табір був дивовижний!”

Олімпіади завершилася нагородженням медалями, які  привіз представник Міжнародного олімпійського комітету О. Гавалешкa (пл.сен. Вовкулака). Після чого запалили традиційну пластову ватру та провели забаву у супроводі музичної колекції ст.пл. Ю. Сарого.

Фоторепортаж Норберта К. Іван для Медіа-порталу VIDIA


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії