Рада не скасувала «мовний» закон, хоч українці в більшості проти другої державної

Верховна Рада відмовилася скасовувати ухвалення закону про мови. У парламенті були проголосовані чотири постанови з цього питання, внесені різними опозиційними депутатами, повідомляє «Українська правда».

Парламентська більшість, крім депутатів від Народної партії, не голосувала за ці документи. Не голосували за скасування голосування за закон про мови й представники опозиції, які залишили залу.

За словами наукового консультанта Центру Разумкова Миколи Мельника, нечітке визначення державної мови в законопроекті Ківалова-Колесніченка дозволяє підвести під це поняття не тільки українську, а й російську мову. Про це він написав у своїй статті для ZN.UA.

За його словами, у новому законі за допомогою нечітких визначень спостерігається спроба підмінити конституційний статус української мови як державної, звузити її застосування, замінити її застосування на російську.

Треба додати, що більшість українців проти надання російській статусу державної. Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» наприкінці липня 2012 року.

Відповідно до результатів опитування, 41% українців підтримують надання російській мові статусу державної, натомість 51% – виступають проти цього. 8% – не визначилися з наданням російській статусу другої державної.

При цьому в дослідженні наголошується, що протягом останніх двох років кількість супротивників і прихильників двомовності була майже рівна.

Медіа-портал VIDIA

 • Де ви бачили Раду? Кодло.

 • Це за принципом: знайшов роботу і не знайшов роботи. Колись так вчили на діловому мовленні. Але то таке. Щасти!:)

 • Автор “мовного закону” (кого/чого)
  але – Прийняли/скасували “мовний закон” (кого/що)
  :)
  Проте, дякуємо за контроль :)

 • “Мовного закону” — Кого? Чого? (Род. відмінок)…

 • Андрій

  А жаль..


Новини партнерів