ЦВК не дозволила Тимошенко і Луценку брати участь у виборах

Центральна виборча комісія відмовилась реєструвати кандидатами у депутати Юлію Тимошенко та Юрія Луценка.  До цього питання вона під час засідання поверталась двічі, повідомляє «Українська правда».

Зокрема видання пише, що до ЦВК надійшла автобіографія Тимошенко, в якій вона наголошує, що справа проти неї була сфабрикована, а рішення Печерського суду політично вмотивованим.

«Печерський суд 11 жовтня 2011 року виніс мені політично вмотивований вирок. Апеляційний суд проігнорував факти фабрикації справи проти мене», – написала Тимошенко.

Таку ж автобіографію подав Юрій Луценко. У ній він вказав, що «засуджений злочинною владою з політичних мотивів».

Однак, в ЦВК наголосили, що не вповноважені визначати, чи є рішення суду замовним, чи ні, і не має підстав зареєструвати Тимошенко і Луценка кандидатами в депутати.

Представляючи позицію «Батьківщини» Руслан Князевич зазначив, що законом спеціально було звужено норму Конституції, що засуджений не може бути обраний депутатом, закон же забороняє взагалі реєструвати такого депутата.

«Сьогодні ми є свідками унікальної події, бо вже на першому тижні ми вирішуємо долю виборчого процесу, забороняючи балотуватися політикам, яких підтримує половина населення України», – зазначив він.

У відповідь представник Партії регіонів Владислав Забарський зауважив, що вперше бачить, щоб автор закону просив порушити закон.

Член ЦВК Жанна Устенко-Чорна попросила ЦВК не підходити формально до вирішення цього питання, і нагадала рішення Європейського суду, коли ЦВК була визнана винною в обмеженні виборчих прав Миколи Мельниченка.

«Я прошу ЦВК не палити всі мости сьогодні, а реалізувати свою функцію особливого органу і зафіксувати волевиявлення громадян України», – сказала вона.

Однак, за те, щоб не реєструвати Тимошенко і Луценка проголосували 10-ть осіб, утримались чотири (члени ЦВК, які висувалися «Батьківщиною» – Усенко-Чорна, Юлія Швець, Ігор Жиденко та Валерій Шелудько).

В той же час Центральна виборча комісія зареєструвала список партії «Батьківщина» у кількості 210 осіб. За це рішення на засіданні 8 серпня проголосували 14 з 14 присутніх на засіданні членів комісії. Крім того, ЦВК зареєструвала 181 кандидата від «Батьківщини» у мажоритарних округах.

Медіа-портал VIDIA


Новини партнерів