Опозиція подала до суду на ЦВК

Об’єднана опозиція подала у четвер позов до Адміністративного суду через відмову реєструвати у списках кандидатури Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

Про це повідомили у прес-службі “Батьківщини”.

У четвер вранці на прес-конференції Арсеній Яценюк пояснив причини позову.

“Сьогодні ми подаємо позов до Адміністративного суду з вимогою до ЦВК%: перше – скасувати своє незаконне рішення (щодо нереєстрації), і друге – відновити у списку кандидатів у депутати Юлію Тимошенко і Юрія Луценка”, – сказав він.

Яценюк нагадав, що відповідно до конституції особа, яка має судимість, не може бути обрана, “але обрана і зареєстрована це два різні поняття”.

“Тому в даному випадку, якщо Європейський суд скасує незаконний вирок стосовно Юлії Тимошенко, а ми переконані, що її справа і справа Юрія Луценка будуть розглянуті найближчим часом, це означатиме, що Тимошенко не тільки може брати участь у виборах, але й може бути обрана”, – сказав він.

В сою чергу один з лідерів Батьківщини Олександр Турчинорв додав, що у разі незадоволення позову опозиції проти ЦВК, вони оскаржуватимуть дії вітчизняного суду у Європейському суді з прав людини, оскільки вважають, що таким чином суд порушить права Тимошенко і Луценка як громадян України.

Джерело: Українська правда

 

  • То без пользи…но треба.


Новини партнерів