В Україні планують дистанційно готувати вчителів української для шкіл в Бразилії

Український Католицький Університет планує дистанційно готувати вчителів української мови в Бразилії. Такі плани обговорювались під час відвідин делегацією УКУ української громади в Бразилії, повідомляє прес-служба університету.

В результаті поїздки УКУ встановив робочі стосунки з Інститутом філософії св. Василія Великого, а також з університетськими центрами в Куритибі та Іраті. Серед найближчих планів – організація дистанційного курсу з вивчення української мови для вчителів українознавства та дистанційного курсу з основ східного богослов’я для семінаристів українських семінарій у Бразилії.

«Ми будемо працювати над збільшенням в УКУ кількості студентів з Бразилії. В Куритибі також з нетерпінням очікують повернення «першої ластівки» – Оксани Ядвіжак, народженої в Парані, яка відкрила для себе Україну і цього літа отримала диплом бакалавра УКУ. Зараз вона продовжує навчання на магістерській програмі з історії в УКУ. Після повернення Оксана допомагатиме українській громаді в Бразилії», – розповіла керівник відділу міжнародних академічних зв’язків Олена Джеджора.

Крім того, делегація УКУ виступила з лекціями про сучасну Україну, суспільно-політичну ситуацію і релігійне життя в Україні та працю УГКЦ, а також з презентаціями про Університет перед громадами Куритиби, Прудентополя, Іраті.

«Летіли у Бразилію, а прилетіли в Україну» – жартує Олена Джеджора. – Ми відчули величезну симпатію до України, прагнення пишатися батьківщиною своїх предків, бажання налагодити тісні зв’язки з українськими інституціями».

За словами п. Олени, «бразильські українці гостро потребують кваліфікованих вчителів української мови та українознавства, дидактичних матеріалів українською мовою, адаптованих до бразильських реалій та оточення, найновіших українських довідкових і наукових видань.

Медіа-портал VIDIA


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії