Ректор УКУ Борис Гудзяк став єпископом у Європі

У Львові у соборі Святого Юра відбулась архиєрейська хіротонія отця Бориса Гудзяка, яку очолив Патріарх Святослав (Шевчук).  Повідомляє прес-служба Українського католицького університету.

Як відомо, в липні цього року папа Венедикт XVI призначив о. Бориса Гудзяка титулярним єпископом міста Каркабія. Він призначений Апостольським екзархом для українців-католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії.

Блаженніший Святослав подякував владиці Борисові за невтомну працю в Україні: «УКУ назавжди буде пов’язане з Вашою особою. Сьогодні, відпускаючи Вас до Франції, ми знаємо, що Ви йдете туди, але й нас не покинете, не покинене Церкви в Україні і нашого Католицького університету».

Нововисвячений єпископ Борис (Гудзяк) подякував усім присутнім та тим, хто долучився до формування його покликання.

«Сьогодні я отримав шати – ознаки високої церковної відповідальності поклику до служіння, але важливо пам’ятати, що Господь дає нам один приклад – спускатися вниз. Бог, який створив цей космос, стає близьким до кожного з нас, стає поруч, входить у наше життя, нашу смерть і любить кожного з нас. Пам’ятаймо, які би високі не були наші уявлення, все це обіймає добрий і неймовірний Господь, Сотворитель усього і наш близький Приятель. Велике спасибі за вашу любов, і слава Богові, який цю любов дає кожному, щоб ми нею ділилися», – звернувся владика Борис у своїй проповіді у соборі св. Юра.

Цього ж дня у Львові урочисто відкрили Колегіум ім. патріарха Йосипа Сліпого Українського католицького університету. Глава УГКЦ Святослав (Шевчук), владика Борис (Гудзяк) у співслужінні з єпископами та священиками провели чин освячення новозбудованого Колегіуму.

За словами ректора УКУ владики Бориса (Гудзяка), новозбудований Колегіум є свідченням того, що УКУ намагається переосмислити феномен Університету у ХХІ ст. Унікальним є те, що зі студентами у Колегіумі житимуть викладачі, куратори, адміністратори. Так, кожні 20-25 студентів матимуть свого куратора. Тут також проживатимуть монахині-редимптористки. У будівлі передбачені чотири гостьових квартири, де житимуть дипломати, політики, художники, інтелектуали.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…