Українські паралімпійці стали четвертими у загальному заліку

Збірна України стала четвертою в загальнокомандному заліку на Літніх Паралімпійських іграх 2012 року в Лондоні. У скарбничці українців 32 золотих, 24 срібних і 28 бронзових медалей, пише «ZN.UA».

В останній день змагань українські футболісти, хоча і програли росіянам у фінальному матчі з рахунком 0:1, поклали у скарбничку команди чергову і останню срібну медаль, яка дозволила Україні обійти в кінцевому підсумку Австралію.

Усього в активі збірної України 84 нагороди.  Перше місце на Паралімпіаді-2012 впевнено посіла збірної Китаю, члени якої добули 91 золото, 71 срібло і 65 бронз (всього 231 нагород). Друге місце — у команди Росії (36 золотих, 38 срібних, 28 бронзових нагород — всього 102). Третє місце у господаря змагань — Великобританії, яка завоювала 120 медалей, з яких 34 золотих, 43 срібних і 43 бронзових.

Eрочиста церемонія закриття XIV літніх Паралімпійських ігор відбулася увечері 9 вересня у Лондоні. Про завершення ігор оголосив президент Міжнародного паралімпійського комітету (МПК) Філіпп Крейвен, повідомляє «РБК Україна».

Виступаючи перед присутніми, Крейвен зазначив, що паралімпійський дух, що зародився 64 роки тому, вийшов на абсолютно новий рівень у ході ігор у Лондоні. Ця Паралімпіада видалася абсолютно особливою, про що говорять не тільки організатори, але й самі атлети. Президент МПК подякував усім, хто брав участь в організації лондонській Паралімпіади.

На завершення Крейвен розповів зворушливу історію, яка свідчить про те, що паралімпійці створили позитивний імідж в очах громадськості.

Президент розповів, як син кращої подруги його дочки, побачивши в дитячій книзі персонажа з дерев’яною ногою, пов’язкою на оці і папугою на плечі, назвав пірата спортсменом. «У нього немає ноги, напевно, це спортсмен», – припустила дитина. – Значить, діти зрозуміли все правильно», – підсумував президент МПК.

Медіа-портал VIDIA

  • Справді молодці! Ще б держава їх гідно оцінила…

  • Анонімний

    Як Росія спромоглася зайняти друге місце з 102 медалями , якщо у Великобританії 120 ?

  • Віктор Борківський (граф Дунін-Борковський)

    Молодці! Вітаю! Слава Україні та Слава її істинним Героям не з купленими зірками сатани.


Новини партнерів