У Римі розпочалась Всенародна проща до собору Святої Софії

Розпочалась Всенародна проща до собору Святої Софії у Римі. У цей день було відслужено Велику вечірню та Чин благословення відновленого собору. Очолив богослужіння Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав (Шевчук), повідомляє перс-служба оргкомітету.

У богослужінні взяли участь священики та єпископи з України, представники Римо-Католицької Церкви, зокрема Президент папської ради для нової євангелізації архиєпископ Ріно Фізікелла та Президент адміністрації церковного майна Ватикану кардинал Доменіко Кальканьо. Учасниками урочистостей також були посол України при Апостольській Столиці п. Тетяна Іжевська та делегація Львівської обласної державної адміністрації.

Звертаючись до паломників, о. мітрат Іван Дацько, голова Релігійного товариства для українців католиків у Римі «Свята Софія», сказав: «Патріарх Йосиф (Сліпий) усвідомлював, що Католицький університет, який знаходиться поруч із Собором, не може існувати без свого храму. Тому одразу після завершення будівництва приміщення університету, він розпочав будівництво нового храму Божої Премудрості. З цього часу ця святиня стала видимим знаком глибоко закоріненої християнської віри у нашому народі».

Додамо, що будівництво собору Святої Софії було розпочато у 1967 році. У 1969 році Блаженніший Йосиф та сімнадцять українських єпископів, у присутності Папи Павла VІ, який переніс сюди із базиліки Святого Климента частину мощей св. Климента Папи і поклав під головний престол, довершили посвячення храму і запрестольної мозаїки – спроектованої видатним українським митцем Святославом Гординським. Реставраційні роботи храму було розпочато рік тому та завершено завдяки пожертвам вірних УГКЦ з усього світу.

Медіа-портал VIDIA

 


Новини партнерів