В День пам’яті Голодомору згадуватимуть тих, хто рятував від смерті

На засіданні у Києві члени Громадського комітету з вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років ухвалили план заходів на 24 листопада – День пам’яті жертв Великого Голоду. Як повідомляє «Радіо Свобода» із посиланням на координатора комітету Володимира В’ятровича, мета цьогорічної кампанії – розповісти про тих, хто рятував у роки геноциду співвітчизників від голодної смерті.

За словами історика, «без знання імен бодай кількох таких праведників національна пам’ять про Голодомор-геноцид не буде повною».

Громадський комітет звернувся до освітян з пропозицією: провести у поминальний тиждень 19 – 23 листопада Уроки пам’яті, залучити школярів і студентів до участі у громадських заходах у день пам’яті жертв Голодомору.

Громадський комітет сподівається, що вдасться уникнути зайвої політизації відзначення пам’яті жертв Великого Голоду, наголосив В’ятрович.

«Сподіваюсь, що, незважаючи на важку післявиборчу ситуацію в Україні, представники тих політичних сил, які підтримують відзначення, прийдуть на наші акції насамперед як громадяни», – сказав історик.

Громадський комітет звернувся до чинної влади в Україні та представників різних держав на міжнародному рівні визнати Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу і провести відповідні заходи з вшанування пам’яті його жертв.

Нагадаємо, Хорватія обіцяє таки визнати Голодомор геноцидом. Крім того, як повідомлялося, українська діаспора звернулась до представників влади Румунію із проханням визнати Голодомор геноцидом.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

Український бренд зняв нову колекцію на вулицях Парижа
Україна
0 shares0 views

Український бренд зняв нову колекцію на вулицях Парижа

vidia.ua - Жов 18, 2017

Український бренд Poustovit провів зйомку нової весняно-літньої колекції на вулицях Парижа. Над кампейном працювала фотограф Олександра Серафимович, пише Новое время. На знімках моделі позують в…

«Сторожова застава» встановила новий рекорд касових зборів українського кіно
Важливе, Україна
0 shares0 views

«Сторожова застава» встановила новий рекорд касових зборів українського кіно

vidia.ua - Жов 18, 2017

За перший вікенд прокату «Сторожова застава» зібрав у прокаті понад ₴8 млн і майже 111 тис. глядачів. Українська фентезі вийшла на екрани 12…

У Харкові відкрили пам’ятну дошку одному з лідерів української діаспори США
Україна
0 shares0 views

У Харкові відкрили пам’ятну дошку одному з лідерів української діаспори США

vidia.ua - Жов 18, 2017

У Харкові відкрили меморіальну дошку відомому правозахисникові, одному з членів-засновників Української Гельсінкської групи, генералу Петру Григоренку. Про це повідомляє VIDIA із посиланням на…

  • Українка

    У мирний час загинуло декілька мільйонів чи навіть десятків мільйонів людей в країні під назвою СССР – “погодні умови за офіційною пропагандою. Хто не вмер голодною смертю вмирав по таборах – ” вороги народу а насправді вороги режиму. Якщо в СССР було стільки ворогів і смертей – для чого він був потрібний нам людям, чому комуністи і досі збираются СССР повертати і люди голосуючи погоджуються? Двієчники в школі історії прриречені повторювати помилки, тому давайте ЗНАТИ, навіть крізь біль, що з нами трапилося… Нехай їх невинні смерті будуть недаремними, якщо ми винесемо урок про авторитаризм, ‘сильну руку’ відсутність свобод прав і верховенства закону над людьми натомість верховенство всевладного Вождя чи президента… давайте зігріємо світлі душі невинно вбитих не лише нашою ПАМ’ЯТТЮ про них, а і тим, що не повторимо їх помилок, не приречемо наших дітей виживати в беззаконні і безправ’і Давайте знаходити в собі сили ДУМАТИ і не боятися. Посміхаюся всім нам українцям, що вижили, тепер давайте ЖИТИ і не мовчати а щось робити що кожен може щоб влада не зосереджуввлась в одних руках, пам’ятаймо , що ми – люди а люди мають права і їх треба захищати, щоб не стати жертвами безправ’я. Слава Україні і внукам героїв слава!