Рада схвалила бюджет і припинила свої повноваження

Верховна Рада шостого скликання ухвалила державний бюджет на 2013 рік і закінчила свою роботу. Рішення «схвалити» відповідний законопроект підтримали 242 народних депутати з 351 зареєстрованого у сесійній залі, повідомляє «Українська правда».

Партія регіонів за держбюджет дала 187 голосів, «БЮТ-Батьківщина» – 0, НУНС – 5, Компартія – 0, «Народна партія» – 20, 2Реформи заради майбутнього» – 19, позафракційні – 11 голосів.

Перед голосуванням представник «Батьківщини» Юрій Кармазін, заявив, що напередодні подав до парламенту і розіслав усім депутатам поправки до проекту бюджету на 17 сторінках, однак порівняльної таблиці в четвер вранці депутатам не роздали.

Однак жодної поправки розглянуто не було, як і сам проект по суті. Законопроект схвалили «з урахуванням доповіді голови комітету і пропозицій, які були викладені в доповіді».

Опозиціонер Арсеній Яценюк перед тим заявив, що даний проект бюджету є непрофесійним і неефективним.

Також комуністка Алла Александровська заявила, що фракція КПУ підтримала б владний бюджет, якби він захищав інтереси громадян.

Як відомо, Кабінет міністрів затвердив проект закону «Про держбюджет на 2013 рік» і вніс його до парламенту 3 грудня за декілька годин до того, як президент відправив уряд у відставку у зв’язку з обранням його членів до парламенту. Згідно з документом, дефіцит держбюджету в 2013 році встановлено у сумі 50,4 млрд гривень, доходи передбачаються на рівні 361,5 млрд гривень, а витрати – 410,7 млрд гривень.

Цього ж дня спікер Володимир Литвин оголосив про завершення роботи Верховної Ради шостого скликання.

«Почну свій виступ з гарної новини. Пророкування про кінець світу у грудні 2012 року скасовується. Кінця світу не буде, і це чудово. Замість кінця світу буде початок нового етапу парламентського життя», – заявив Литвин у прощальному слові.

Спікер зазначив, що Рада шостого скликання «залишила за собою позитивні напрацювання і не менш очевидні провали, скандальні інциденти та низькі рейтинги».

За його словами, Верховна Рада шостого скликання – «це плід багатомісячної політичної кризи».

Як відомо, Верховна Рада сьомого скликання почне роботу 12 грудня 2012 року.

Медіа-портал VIDIA

 • Регіони згноблядь нашу Україну (((

 • Анонімний

  Регіони згноблядь нашу Україну (((

 • Глоба

  Новый этап парламентского життя в исполнении голубого регионала Литвина – это и есть конец света.

 • Микола

  Або я чогось не розумію, або, згідно статті, 410,7 мінус 361,5 дорівнює 49,2. То дефіцит складає 49,2, чи 50,4 млрд?

 • Дууууже відповідально.


Новини партнерів