Як відсвяткувати українське весілля в Америці

Створити нову українську родину в Америці? Та ще й відсвяткувати українське весілля? Так вирішили Калина і Олесь – 25-річні молодята, українці за походженням, які нещодавно одружилися в Чикаго.

На їх українське весілля з’їхалось близько 200 гостей – родина та друзі з багатьох штатів Америки і Канади. Молодята вінчалися в українській церкві Св. Йосифа в Чикаго і святкували весілля у бенкетній залі під тією ж церквою.

За давньою мрією нареченої весілля відбулося з українським колоритом і звичаями: вишиваний одяг молодят, українські рушники зі старовинним родинним взором, українські квіти, страви і музика.

“Ми придбали весільну сукню і прикрасили її вишитим українським поясом. Заплели українську косу, замість традиційної весільної зачіски, бо так хотіла Калина – вона ж українка!” – З гордістю каже мама нареченої Мотря Дурбак.

Батьки пані Мотрі емігрували до США з німецьких таборів переміщених осіб у 1950 році. Навіть, живучи за океаном далеко від рідної землі, в родині зберігали українські традиції і звичаї.

Чоловік пані Мотрі Андрій Дурбак – українець, народжений в Аргентині, згадує: “Колись разом з дружиною посадив на своєму подвір’ї в Чикаго гілочку калини, і вона кожної весни розквітала білими квітами… А як народилася донька, то назвали її Калина…”

Народжена в Чикаго Калина з малих років відвідувала українську церкву, навчалася в українській школі. Її майбутній чоловік Олесь народився в українській родині в Бостоні, а з Калиною познайомився на пластовому таборі в Огайо.

Молодята разом захоплюються природою і люблять мандрувати. Тому на власному весіллі закохана пара поєднала українські традиції з ритуалами пластунів. Свою весільну подорож молодята провели, також, як справжні пластуни – у кемпінгу, поруч з дикою природою, на Вірджинських островах.

Серед сотень тисяч українців Америки є щасливі молодята, які продовжують український рід і шанують все українське, навіть далеко від рідної землі.

Наталія Фігель

Фото: Ksju Kami Photography

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…