Архів зарубіжної україніки отримав особисту бібліотеку Плав’юка

У рамках співпраці між Центральним державним архівом зарубіжної україніки та Фундацією ім. О. Ольжича до архіву було передано чотириста друкованих видань, що становлять особисту бібліотеку видатного українського політичного діяча Миколи Плав’юка.

Як повідомляється на сайті архіву, кожне видання має екслібрис Миколи Плав’юка у вигляді герба України на тлі розгорнутих сторінок та його ім’я/прізвища знизу. Багато з них містять дарчі написи відомих осіб. Наприклад, на обкладинці книжки «Павличко Дмитро. Українська національна ідея» (Київ, 2002) написано: «Дорогому Миколі Плав’юку з поклонами — Д. Павличко 31-Х-2002».

Особиста бібліотека останнього Голови Уряду УНР в екзилі охоплює період з 1948 по 2010 роки. Це і художня література, і публіцистика, і наукові видання, збірники статей, інтерв’ю, поезії тощо. Книжки – як українські, так і друковані закордоном різними мовами.

Тематика друкованих видань, яка цікавила Миколу Плав’юка, багатоманітна: проблеми і взаємини української діаспори та сучасної еміграції з України, шляхи розбудови інтелектуального і економічного потенціалу України, культурне життя: українське мистецтво XX століття, українське театральне відродження, історичні напрямки: розвиток трипільської культури, Голодомор в Україні 1932–1933, життєвий шлях Симона Петлюри, діяльність Організації українських націоналістів і Української повстанської армії тощо. Серед книг, що зацікавлять істориків, можна звернути увагу, наприклад, на такі видання: «Четверний Великий Збір Українських Націоналістів (збірник доповідей і матеріалів)» (1955), Ukrainians in North America (1975), «Український правозахисний рух» (Торонто–Балтимор, 1978), «Пластуни у визвольних змаганнях» (Нью-Йорк, 2002) та ін.

Нагадаємо, видатний український державний, політичний та культурний діяч, останній президент Української Народної Республіки та голова Організації Українських Націоналістів Микола Плав’юк помер у березні минулого року на 87 році життя.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…