Архів зарубіжної україніки отримав особисту бібліотеку Плав’юка

У рамках співпраці між Центральним державним архівом зарубіжної україніки та Фундацією ім. О. Ольжича до архіву було передано чотириста друкованих видань, що становлять особисту бібліотеку видатного українського політичного діяча Миколи Плав’юка.

Як повідомляється на сайті архіву, кожне видання має екслібрис Миколи Плав’юка у вигляді герба України на тлі розгорнутих сторінок та його ім’я/прізвища знизу. Багато з них містять дарчі написи відомих осіб. Наприклад, на обкладинці книжки «Павличко Дмитро. Українська національна ідея» (Київ, 2002) написано: «Дорогому Миколі Плав’юку з поклонами — Д. Павличко 31-Х-2002».

Особиста бібліотека останнього Голови Уряду УНР в екзилі охоплює період з 1948 по 2010 роки. Це і художня література, і публіцистика, і наукові видання, збірники статей, інтерв’ю, поезії тощо. Книжки – як українські, так і друковані закордоном різними мовами.

Тематика друкованих видань, яка цікавила Миколу Плав’юка, багатоманітна: проблеми і взаємини української діаспори та сучасної еміграції з України, шляхи розбудови інтелектуального і економічного потенціалу України, культурне життя: українське мистецтво XX століття, українське театральне відродження, історичні напрямки: розвиток трипільської культури, Голодомор в Україні 1932–1933, життєвий шлях Симона Петлюри, діяльність Організації українських націоналістів і Української повстанської армії тощо. Серед книг, що зацікавлять істориків, можна звернути увагу, наприклад, на такі видання: «Четверний Великий Збір Українських Націоналістів (збірник доповідей і матеріалів)» (1955), Ukrainians in North America (1975), «Український правозахисний рух» (Торонто–Балтимор, 1978), «Пластуни у визвольних змаганнях» (Нью-Йорк, 2002) та ін.

Нагадаємо, видатний український державний, політичний та культурний діяч, останній президент Української Народної Республіки та голова Організації Українських Націоналістів Микола Плав’юк помер у березні минулого року на 87 році життя.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…