Найкращий нейрохірург в Аргентині – українець

Педро Лилик народився в Парагваї, живе в Аргентині, але себе вважає справжнім українцем, повідомляє “Гордість країни“.

Володіє українською мовою, виховує дітей в українських традиціях. І тривалий час керував танцювальним ансамблем “Просвіта”. Але справжнє його покликання – нейрохірургія. Він – розробник унікальних технологій діагностики й методики лікування і став лікарем за покликом серця. Доктор Педро Лилик – нейрохірург зі світовим ім’ям і українським прізвищем.

Батьки майбутнього нейрохірурга емігрували в Аргентину у 30-х роках із невеличкого містечка Бурштина, що на Прикарпатті. Пан Лилик виріс та вивчився на медика у Буенос Айресі. Потім пройшов стажування у Сполучених Штатах. Там запозичив нову технологію і заснував в Аргентині власну клініку.

Серед Лиликових пацієнтів – найвідоміші люди латиноамериканської країни, зокрема – колишній президент. Про його дослідження в галузі нейрохірургії пишуть провідні медичні журнали з обов’язковою ремаркою Педро Лилик  – українець.

Педро Лилик, нейрохірург: “Ми робимо операцію на мозку 5 -6 разів на день. Це величезна концентрація. Нам посилають хворих з Болівії, Бразилії, Уругваю”.

Клініка Петра Лилика найуспішніша на континенті. Таких медичних апаратів лише 2 у світі, адже під час операції  використовують 3D-технології, які дають змогу в реальному часі планувати та проводити операції. Комп’ютер видає зображення пацієнта з усіх боків на монітор, а також допомагає транслювати операцію на супутник, аби інші лікарі зі всього світу мали змогу навчатися у видатного лікаря.

Доктор Лилик, окрім справ у лікарні, клопочеться справами української громади. Він голова однієї з українських діаспор у Аргентині. Між щоденними операціями і науковими конференціями у різних куточках планети він знаходить час на важливу справу. Нині планує відкрити українську школу у Буенос-Айресі, щоб нове покоління не забувало батьківської мови.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії