Помер найстарший архиєпископ Української Автокефальної Православної Церкви

Архиєпископ Уманський і Детройтський Олександр (Биковець), найстарший за віком Архиєпископ Української Автокефальної Православної Церкви, помер у м. Детройт (США) у віці 88 років. Про це повідомив церковний секретар.

Архиєпископ Олександр народився 29 грудня 1924 року у селі Велика Багачка Полтавської області у родині священика, якого було вбито за служіння українській церкві.

У віці 9 років Олександр Биковець пережив Голодомор 1932-33 років. Був активним діячем та служителеч церкви все життя. Він був відомий як український патріот, історик, музикант, релігієзнавець.

Панахида відбудеться 22 березня у Катедрі Св. Андрія в Детройті, США. Поховають Архиєпископа Олександра у суботу о 9 годині.

Нагадаємо, Соборноправна українська автокефальна православна церква (УАПЦС) – одна з церков українського православ’я, що сформувалась на еміграції після Другої світової війни. Члени УАПЦ(С) продовжують традицію митрополита Липківського, творця та першого митрополита Київського і всієї України відродженої у 1921 році Української Автокефальної Православної Церкви.

Медіа-портал VIDIA

 • Царство Боже !

 • валентина
 • валентина

  Подана довідка так званим “секретарем”Світлої пам’яті Владики Олександра повністю перекручена і про Владику,і про церкву,і про похорон…просимо Господа про навернення цих самозванців та Вашої духовної і молитовної підтримки в цей не легкий дл в нашої громади час..

 • Додали довідку про УАПЦ(С) та УАПЦ Липківського!
  Дякуємо.

  • валентина

   що мудрого і правильного може сказати далека від церкви людина…..повністю перекручена інформація і про Владику і про церкву,і про похорон…при всіх мінусах,Владика не заслужив такої зневаги….Просимо Бога надоумити самозванців і також Вашої молитовної і моральної підтримки для нас в такий складний для нашої громади час….

   • VIDIA

    Яка саме інформація, на Вашу думку, невірна?

 • Іван Яресько

  Вічна Пам’ять! Високопреосвящений Архієпископ Олександер не був архієреєм УАПЦ (під Митр. Мефодієм), а був Архієреєм УАПЦ(С), автономна і автокефальна церква створенею Митр. Григорієм Огійчука після еміґрації до США.

  Я дуже любив і поважав Владику, сумно що просили і дають Єпископа Паїсія що належить до Московського Патріархату після звільнення від Київського Патріархату поховати Владику. Він заслужив краще, він би це не хотів. Це стидно! Ці самі люди довели Владику до неправельних рішень і не дають спокій і тепер! Господи прости їм, бо вони не знають що вони роблять. Царство Небесне!


Новини партнерів