Одеське “Дитяче сяйво” над Парижем

Париж – місце зустрічей не тільки закоханих, а й артистичних натур. Особливо захоплююче тут підтримують різного роду дитячі творчі заходи. У Франції майже кожна дитина шкільного віку відвідує мистецькі або спортивні студії.

Таким чином батьки стараються виховувати  гармонійне та всебічно розвинене підростаюче покоління. Саме тому, тільки у цій країні існує Cвято музики 21 червня та організовується надзвичайно багато спортивних олімпіад, мистецьких конкурсів, виставок тощо.

Зважаючи на таку тенденцію, вже котрий рік поспіль, з інтервалом у два-три місяці, із тижневим концертним туром приїздить в Європу Міжнародний дитячий музичний Фестиваль м. Одеси «Дитяче сяйво». Президентом Фестивального руху та головним організатором є одесит, Владислав Гінценгер. Творче дійство користується неабиякою популярністю у жителів багатьох європейських міст, в тому числі і Парижа, та збирає багаточисельні зали бажаючих побувати на концерті східноєвропейської музики.

Цьогорічний весняний тур фестивалю під назвою «Дитяче сяйво над Парижем» тривав у Європі з 24 березня до 1 квітня. Містами концертного турне стали Львів, Брест, Краків, Ополе, Слубіце, Берлін, Париж, Дрезден і Прага. Понад триста учасників, дітей та молоді з України, Росії, Казахстану і Білорусії демонстрували своє мистецтво європейській публіці. Концертна програма фестивалю була дуже цікавою і різножанровою: виступ хорових і танцювальних колективів, ансамблів, циркових студій, вокальних та інструментальних виконавців.

Піком фестивального міжнародного турне «Дитяче сяйво над Парижем» став музичний виступ в місті Парижі 28 березня. Зважаючи на велику кількість виступаючих, фестиваль відбувався одночасно в двох місцях: Культурно-Інформаційному центрі Посольства України у Франції та в концертній залі 15-го округу м. Парижа. Крім земляків, на безкоштовну концертну програму заздалегідь було запрошено понад 200 глядачів французької публіки.  Свято відвідали представники та учасники французьких громадських дитячих організацій, творчих студій, спілок та мистецьких осередків.

Протягом чотиригодинного музичного виступу вони щиро захоплювалися талантами та професійною підготовленістю учасників фестивалю. Проявляли французи неабияку зацікавленість і національним вбранням та народною творчістю. Закінчилося свято офіційним нагородженням дітей та молоді – учасників фестивальної програми.

Хочеться відмітити, що Міжнародний Фестивальний рух м. Одеси «Дитяче сяйво» виступає своєрідним містком дружби для світової творчої молоді, пропагує в Україні і за кордоном досягнення творчих колективів та окремо взятих виконавців, сприяє утворенню інформаційного простору для різноманітних форм естетичного виховання підростаючого покоління та сприяє розвиткові міжнародного обміну культурними цінностями.

Любов Боднарчук

Керівник Паризького відділення Малої Академії Літератури і Журналістики


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…