У діаспорі готуються до відзначення 80-ї річниці Голодомору

“Україна пам’ятає – Світ визнає” – з таким гаслом Світовий конгрес українців (СКУ) продовжує підготовку до відзначення річниці Голодомору. Низка заходів з вшанування пам’яті відбудеться в багатьох українських громадах усього світу в осени 2013 року, а також в Україні.

Як зазначено на сайті СКУ, організація має на меті об’єднати українців усього світу в спільному відзначенні 80-ої річниці Голодомору, привернути увагу до ролі нащадків очевидців і жертв Голодомору у збереженні пам’яті і через свідчення про Голодомор поділитися зі світом.

Світовий конгрес українців планує приїзд нащадків очевидців і жертв Голодомору з країн свого проживання до України, яка стане центром міжнародного відзначення 80-ліття Голодомору 1932-33 років. Упродовж перебування в Україні вони зустрінуться з місцевими очевидцями та нащадками очевидців і жертв Голодомору та запишуть їхні спогади, щоб поділитися ними з українцями діаспори.

Міжнародний координаційний комітет в справі Голодомору також планує організувати збір колосків для виготовлення символічних снопів пам`яті. Вони перебуватимуть у центрі уваги під час урочистого вшанування жертв Голодомору в серпні 2013 р. у Львові, в рамках Світового Конґресу Українців, де представники проекту передадуть снопи пам`яті українцям діаспори, а також під час заключної урочистої церемонії з нагоди 80-ої річниці Голодомору, що пройде 23 листопада 2013 р. в Києві.

Для відзначення пам`ятної 80-ої річниці Голодомору Світовий конгрес українців обрав логотип із зображенням 5 обвитих чорною стрічкою колосків, який створив канадський художник українського походження Олег Лесюк.

“7 серпня 1932 р. Йосип Сталін ініціював закон про засудження до страти або до 10 років позбавлення волі за незаконне привласнення колгоспної власності. Цей закон призвів до масових арештів і страт. За жменьку зерна з колгоспного поля були засуджені навіть діти. Цей закон відомий як “закон про п’ять колосків”.

Будучи пригадкою про спричинене законом тоталітарного режиму спустошення, пшениця символізує непохитність українського народу в боротьбі за життя і процвітання та його мужність і стійкість у боротьбі за своє майбутнє. Пшениця – це символ життя, добробуту, духовного багатства. Це зерно, яке впродовж століть пов’язане з існуванням нашої нації. Однак під час Голодомору 1932-33 рр. воно стало знаряддям геноциду, який був спрямований на знищення стрижня цієї нації”, – зазначено у пресовому зверненні СКУ.

Нагадаємо, що автор логотипу до пам`ятної 80-ої річниці Голодомору є також автором і ініціатором встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку в Канаді, відкриття якого відбудеться навесні 2014 року в місті Квебек.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…