У діаспорі готуються до відзначення 80-ї річниці Голодомору

“Україна пам’ятає – Світ визнає” – з таким гаслом Світовий конгрес українців (СКУ) продовжує підготовку до відзначення річниці Голодомору. Низка заходів з вшанування пам’яті відбудеться в багатьох українських громадах усього світу в осени 2013 року, а також в Україні.

Як зазначено на сайті СКУ, організація має на меті об’єднати українців усього світу в спільному відзначенні 80-ої річниці Голодомору, привернути увагу до ролі нащадків очевидців і жертв Голодомору у збереженні пам’яті і через свідчення про Голодомор поділитися зі світом.

Світовий конгрес українців планує приїзд нащадків очевидців і жертв Голодомору з країн свого проживання до України, яка стане центром міжнародного відзначення 80-ліття Голодомору 1932-33 років. Упродовж перебування в Україні вони зустрінуться з місцевими очевидцями та нащадками очевидців і жертв Голодомору та запишуть їхні спогади, щоб поділитися ними з українцями діаспори.

Міжнародний координаційний комітет в справі Голодомору також планує організувати збір колосків для виготовлення символічних снопів пам`яті. Вони перебуватимуть у центрі уваги під час урочистого вшанування жертв Голодомору в серпні 2013 р. у Львові, в рамках Світового Конґресу Українців, де представники проекту передадуть снопи пам`яті українцям діаспори, а також під час заключної урочистої церемонії з нагоди 80-ої річниці Голодомору, що пройде 23 листопада 2013 р. в Києві.

Для відзначення пам`ятної 80-ої річниці Голодомору Світовий конгрес українців обрав логотип із зображенням 5 обвитих чорною стрічкою колосків, який створив канадський художник українського походження Олег Лесюк.

“7 серпня 1932 р. Йосип Сталін ініціював закон про засудження до страти або до 10 років позбавлення волі за незаконне привласнення колгоспної власності. Цей закон призвів до масових арештів і страт. За жменьку зерна з колгоспного поля були засуджені навіть діти. Цей закон відомий як “закон про п’ять колосків”.

Будучи пригадкою про спричинене законом тоталітарного режиму спустошення, пшениця символізує непохитність українського народу в боротьбі за життя і процвітання та його мужність і стійкість у боротьбі за своє майбутнє. Пшениця – це символ життя, добробуту, духовного багатства. Це зерно, яке впродовж століть пов’язане з існуванням нашої нації. Однак під час Голодомору 1932-33 рр. воно стало знаряддям геноциду, який був спрямований на знищення стрижня цієї нації”, – зазначено у пресовому зверненні СКУ.

Нагадаємо, що автор логотипу до пам`ятної 80-ої річниці Голодомору є також автором і ініціатором встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку в Канаді, відкриття якого відбудеться навесні 2014 року в місті Квебек.

Медіа-портал VIDIA


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії