Львівські пластуни святкують 101 річницю першої присяги

В Україні відзначають чергову річниці пластової присяги. Днями до урочистостей долучилися львівські пластуни. Відзначення складання першої пластової присяги у місті Лева розпочалося з богослужіння у Соборі святого Юра, пише «День».

Згодом пластуни взяли участь у всеукраїнській толоці «Зробимо Україну чистою» – прибирали у парку «Високий Замок», що на Замковій горі. Закінчився перший день львівських святкувань традиційною ватрою у парку «Знесіння».

Як відомо, дата заснування «Пласту» – осінь 1911 р. Перша пластова присяга відбулася 12 квітня 1912 р., попри те, що насправді пластові гуртки створено незалежно один від одного Іваном Чмолою, Олександром Тисовським та Петром Франком. Згодом, 1913 року, оформився Організаційний пластовий комітет, який об’єднав розрізнені пластові гуртки у масштабну крайову організацію. Пластуни відзначилися тим, що брали активну участь у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР.

Нині «Пласт» – найбільша та найстаріша українська скаутська організація, яка діє у багатьох країнах світу (зокрема, у США,  Аргентині та Канаді) й об’єднує пластунів України та української діаспори. В Україні організація діє у 24 регіонах.

Нагадаємо, близько 400 пластунів з’їдуться на «Свято Весни», яке відбудеться з 25 по 27 травня на пластовій оселі «Писаний Камінь» в селищі Мідлфілд у штаті Огайо (США).

Медіа-портал VIDIA


Новини партнерів