Журналісти ТВі оголосили страйк

Працівники каналу ТВі оголосили страйк, про це йдеться у повідомленні на сайті телеканалу. Колектив розповсюдив таку заяву:

“Сьогодні, 23 квітня, зранку співробітники каналу ТВі опинилися в ситуації, яка за зовнішніми формальними ознаками скидається на рейдерське захоплення телеканалу. На своє робоче місце було недопущено генерального директора телекомпанії «Телерадіосвіт» Наталю Катеринчук разом із багаторічним власником каналу Костянтином Кагаловським. На офіційному сайті tvi.ua було розповсюджено прес-реліз, згідно з яким змінено структуру власності компанії, новим керівником призначено журналіста Артема Шевченка, а Наталю Катеринчук відповідно звільнено. На загальних зборах колективу було представлено в якості нового інвестора американського бізнесмена Алєксандра Альтмана, попередній власник був оголошений неіснуючим.

Першим кроком «нового» керівництва, в особі Артема Шевченка, стало недопущення до ефіру формально легітимного генерального директора Наталі Катеринчук. Згодом нове керівництво узагалі зняло з ефіру програму Сьогодні про головне і замість неї запустили повтор. Редактори та журналісти ТВі не змогли оприлюднити своєї позиції щодо ситуації на каналі.

Журналісти ТВі вимагають:

– Припинити рейдерське захоплення телеканалу.
– Дати можливість журналістам вийти в прямий ефір зі своєю заявою щодо ситуації на каналі.
– Аби правоохоронні органи встановили законність зміни керівництва та інвесторів каналу
– Забезпечити невтручання в діяльність каналу і припинити випадки цензури, що вже з’явилися на ТВі.

До цього ми оголошуємо страйк у вигляді невиходу в ефір.

Віталій Гайдукевич, Роман Недзельський, Ілона Довгань, Мустафа Найем, Павло Шеремет, Юрій Макаров, Олексій Ліхман, Анастасія Станко, Олена Зоріна, Іванна Куртяк, Олена Афанасаієнко, Ярослав Кречко, Юлія Куценко, Андрій Сайчук, Ірина Андросова, Андрій Деркач

На сайті ТВі також опубліковано статтю із заголовком “Телеканал ТВі очолив Артем Шевченко (ДОКУМЕНТИ)”.

Нагадаємо, вранці з’явилися повідомлення щодо рейдерського захоплення ТВі.

  • Довзольте порадити Вам, молодші колеги, в цій критичній та емоційній ситуації. Ви всі “на взводі” і логіки серед вас немає, на жаль. Я пропоную наступне: 1) Ніяких журналістських страйків. Це – контрпродуктивно. Не захищайте власниика чи гендиректора, а свою професію! Зберіться разом і сформулюйте свої вимоги по пунктах. Напишіть (швидко) Редакційну політику. Спробуйте обійтись без емоцій. 2) ПРОДОВЖУЙТЕ ПРАЦЮВАТИ, ЯК ЖУРНАЛІСТИ ТВі! Не кидайте своєї справи. Це навіть не заради Трудового Кодексу, а заради вас самих. 3) Спокійно і виважено підіть на переговори з новим керівництвом (як би ви його не ненавиділи) і спробуйте (!) відстояти хоча б 70% своїх вимог до журналістської незалежності (а, може і всі 100%). Отака моя порада.


Новини партнерів