Меморіал Голодомору у Вашингтоні почнуть будувати вже влітку?

До початку осені має початися спорудження меморіалу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років у Вашингтоні. Про це в ефірі «Радіо Свобода» заявила депутат від Партії регіонів Ганна Герман.

«Ми переглянули ті проекти і той основний проект, який переміг – чудовий проект, один із кращих проектів меморіалів у світі. Коли я повернулася до Києва, я поінформувала президента України: якщо Україна не приступить до будівництва пам’ятника до осені, вона втратить цю можливість», – цитує Герман «Українська правда».

За її словами, президент Янукович зробив все, щоб знайти потрібні кошти, оскільки бюджет вже сформований: «Це 2 мільйони доларів. І дуже велику активність у допомозі цій справі проявив Сергій Володимирович Льовочкін».

Герман наголосила, що 4 червня має намір їхати до США і, в тому числі, опікуватиметься початком спорудження меморіалу.

Вона також зазначила, що ініціювання будівництва меморіалу відбулося ще за президентства Віктора Ющенка.

Відповідний закон у Конгресі був ухвалений ще 2005 року, президент Джордж Буш підписав його у жовтні 2006 року. Землю освячено 2008 року за участю тодішньої першої леді України Катерини Ющенко.

Нагадаємо, у Вашингтоні міська комісія з планування дала остаточну згоду на спорудження пам’ятника жертвам Голодомору 1932-33 років. Згідно з планом, його мали розмістити у центральному районі столиці Сполучених Штатів, але Україна зволікала з виділенням коштів на будівництво.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

 • Айболит

  На лечение больных детей денег нет, а Хане хебельс на американский мемориал нашлось два лимона зелени. Не ту страну назвали Гондурасом!

 • ОК

  Най би панІ Ганна нагадала американцям, що голод був світовий. Европа купувала збіжжя голодуючого СССР, не спішачи вірити поодиноким інформаціям про стан в Україні. Пропорційно до населення найвищий процент жертв в Казахстані. Голодувало Поволжя і особливо Україна.
  Треба згодитися . що не залишаючи надто доказів. люди Сталіна. для Сталіна не тормозили страшну стихію не з українцями, а з КАЗАЧЕСТВОМ, що присягало на Біблії цареві. Було першим ворогом колективізації і комуністичної ідеї. Тому смуга голоду проходила в усьому півдні CCCР, до стояли козацькі станиці! Аж на далекому Сході! Зрозуміло. що найважливіша ділянка кордону була на Збручі. І там жорстокий державник не подивився б і на рідниї грузин чи осетин, якби то була їх земля, долаючи разпалювання сепаратизму. Що ще усіх царів щоденна турбота,

  Голод був і в США. Публікувалася інформація не так давно в Україні про щезлі мільйони людей в Америці, яких статистика не пояснює. Були фото людей вздовж доріг і доводилося, що в США просто зачищена з пам*яті і архівів уся інформація.

  Нема сумніву. що там не було проблем з фальсифівкацією, де найслухняніша преса. Як вона працює бачимо її філію у СНД після зради Ельцина.
  Усі ЗМІ кроком руш збрехали про нічний Цхінвал, за який тільки тепер відповідатиме Саак.

  Десь через 3 місяці БіБіСІ визнало брехню.
  І Штати то країна, що весь час веде війни за кордоном. Чи можна сумніватися в тому. що там цензура уже в генах, як у совків. Думаю. що родичі добре знають, про що не варто писати в США чи Звідти. Воює 65 років і ізраїль. аналогія. Це як дзьоб у качки і у качконоса – справа в спільній причині.
  То ми можемо згадати де були матеріали інету і форуми про Стани З*єдночоне для пані, що Ганна Стеців-Кауфман-Герман

  ЩОБИ УКРАЇНА НЕ ЗАЗІХАЛА НЕ ПЕРШІСТЬ ВЕЛИКОМУЧЕНИЦІ І сумнівну УНІКАЛЬНІСТЬ НЕ ТІЛЬКИ В СССР,
  А ЩЕ Й У СВІТІ.

 • Виникли чутки ніби то у Київі поставлять памятник голодомору американських індійців у ХІХ віці, та ніби то Абама вже виділив 4 мільйони баксів Фаріон.

  • Украинец

   Не Фарион, а Тягныбаксу. А тот их на “Стояк Украины” освоил… :)))

  • ОК

   Ви нагадали важливе. В статтях про американського дослідника Голодомору Мейсона мимохідь модери прогавили, чи який патріод вставив, що Мейсон починав досліджувати дані про голодомор індіян тих часів (чи інший).
   Звісно, не було перехідного мостика про те, чому раптом у нього (у)спішно змінилася тема і назбиралося навіть в архівах США даних про український голод. І обминувся аналіз спонсорування дослідницької роботи з життям в Украні чи переїздах з дружиною-українською вченою (може Пахльовська?).
   І на секунду не йдеться про якісь претензії професійні чи моральні до віидатніх дослідників.
   Але перед зведенням пам*ятників чужим жертвам, варто хоч символічно згадати своїх покійників у шафі.
   …Важко обдумано ввести. але і не поминути макабричний образ-факт. Згадався індіянский королівський обряд трапези касика з муміями предків за столом.
   Тут якраз видно, що з індіянами перегукувалося постійна присутність мучеників Голоду в побуті українців. Дійшло до самобутнього абсурду. Діти в дитсадках пояснювали що святкують(!) Голодомор.
   Ну чисто як Фарнибоки на день Перемоги за Упокій…

 • 75-9

  а засудити режим який той голодомор влаштував мозку нема?

 • sdfy

  для кого

 • Б-52

  Це конкурс на краще використання коштів?
  Я маю 2-3 десятки більш кращього їх застосування у цій злиденній державі!