Меморіал Голодомору у Вашингтоні почнуть будувати вже влітку?

До початку осені має початися спорудження меморіалу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років у Вашингтоні. Про це в ефірі «Радіо Свобода» заявила депутат від Партії регіонів Ганна Герман.

«Ми переглянули ті проекти і той основний проект, який переміг – чудовий проект, один із кращих проектів меморіалів у світі. Коли я повернулася до Києва, я поінформувала президента України: якщо Україна не приступить до будівництва пам’ятника до осені, вона втратить цю можливість», – цитує Герман «Українська правда».

За її словами, президент Янукович зробив все, щоб знайти потрібні кошти, оскільки бюджет вже сформований: «Це 2 мільйони доларів. І дуже велику активність у допомозі цій справі проявив Сергій Володимирович Льовочкін».

Герман наголосила, що 4 червня має намір їхати до США і, в тому числі, опікуватиметься початком спорудження меморіалу.

Вона також зазначила, що ініціювання будівництва меморіалу відбулося ще за президентства Віктора Ющенка.

Відповідний закон у Конгресі був ухвалений ще 2005 року, президент Джордж Буш підписав його у жовтні 2006 року. Землю освячено 2008 року за участю тодішньої першої леді України Катерини Ющенко.

Нагадаємо, у Вашингтоні міська комісія з планування дала остаточну згоду на спорудження пам’ятника жертвам Голодомору 1932-33 років. Згідно з планом, його мали розмістити у центральному районі столиці Сполучених Штатів, але Україна зволікала з виділенням коштів на будівництво.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…