Світ відзначає Міжнародний день музеїв

Міжнародний день музеїв — щорічне свято музейництва відзначається 18 травня. В цей день більшість музеїв працюють безкоштовно і радо показують свої виставкові зали.

Відомо, що вперше Міжнародний день музеїв відсвяткували в усьому світі 1977 року. Тоді ж запропонували й девіз свята: “Музеї – важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру між народами”.

Зокрема, Український Національний Музей в Чикаго привітав усіх музейників на своїй сторінці в соц-мережі: “У цей святковий день бажаємо успіхів! Завдяки самовідданій творчій праці тих, хто присвятив своє життя розвитку музейної справи, дбайливо зберігається й примножується спадщина, поєднується минуле, сьогодення й майбутнє, виховується почуття прекрасного, повага до народних традицій і любов до національного мистецтва”.

Український Національний Музей в Чикаго належить до найстарших і найбільш заслужених українських музеїв діаспори.  Нещодавно, музей відсвяткував свій ювілей – 60 років від дня заснування. Архів Українського Національного Музею в Чикаго нараховує більш ніж 100 тисяч експонатів, у книгозбірні міститься близько 26 тисяч назв книг, а  мистецька колекція відома 10 -ма тисячами творів, серед яких значна кількість твори українського народного мистецтва. Протягом року до УНМ в Чикаго  приходить близько 6 тисяч відвідувачів, 75% з них – це американці та іноземні туристи.

До вашої уваги фільм про історію заснування Українського Національного музею в Чикаго:


Новини партнерів