Білозір хоче, щоб Україна стимулювала повернення мігрантів з-за кордону

BeFunky_4931.jpgТрудова міграція має стати одним з важливих зовнішньополітичних пріоритетів України. Таку думку висловила народний депутат України трьох скликань, екс-міністр культури і туризму України Оксана Білозір в ході круглого столу «Проблеми правового захисту прав українських трудящих – мігрантів в Європі», що днями відбувся у Києві. Про це йдеться у прес-релізі, опублікованому на «Newsplot».

За словами Білозір, така політика, спрямована на  повернення українських трудових мігрантів, принесе передусім економічні дивіденди у вигляді підвищення продуктивності праці, запозичення нових технологій та сучасних підходів до ведення бізнесу.

За кількістю мігрантів Україна входить у топ-10 країн в світі, які сукупно формують більше 50% всіх світових міграційних потоків. Між тим, міжнародна статистика свідчить про невисоку ефективність української трудової міграції з точки зору стимулювання економічного розвитку та подолання бідності порівняно з іншими державами – донорами робочої сили.

Як відомо минулого року українські трудові емігранти перерахували в Україну $7,5 млрд., що складає 4,3% ВВП. В той час як іноземні інвестори за той же проміжок часу вклали в економіку України $6 млрд.

«Українці працюють на совість та заробляють гроші для своїх рідних. В своїй основній масі вони законослухняні, мобільні, ініціативні. Наші трудові мігранти зсередини побачили, як організоване життя в ЄС і сьогодні є провідниками європейських цінностей, основою для інтеграції України в Європейський союз. Багато із них готові повернутися на Батьківщину, щоб будувати Європу тут, однак для цього потрібно створити стимули, які спонукають їх це зробити», – зазначила Оксана Білозір.

Нагадаємо, близько 50% трудових мігрантів з України мають неврегульований статус за кордоном, тобто є «нелегалами». Скористатися програмою реінтеграційної допомоги після повернення з-за кордону мають змогу дуже мало українців.

Читайте також

В Україні з’явиться одна з найбільших в Європі вітроелектростанцій
Україна
0 shares0 views

В Україні з’явиться одна з найбільших в Європі вітроелектростанцій

vidia.ua - Жов 19, 2017

Міжнародна компанія EuroCape New Energy Limited наступного року на березі Азовського моря розпочне будівництво ВЕС потужністю 500 мегават. З початку 2018 року на…

Бізнесмени зі США передали $30 000 на обладнання для дитячої лікарні  Охматдит
Україна
0 shares0 views

Бізнесмени зі США передали $30 000 на обладнання для дитячої лікарні  Охматдит

vidia.ua - Жов 19, 2017

Американська торговельна палата в Україні передала $30.000 на придбання обладнання для Національної дитячої лікарні «Охматдит». Про це повідомляє VIDIA із посиланням на Facebook-сторінку…

Можемо показати приклад: Кардіохірург зі США про зміни в системі української медичної світи
Світ
0 shares0 views

Можемо показати приклад: Кардіохірург зі США про зміни в системі української медичної світи

vidia.ua - Жов 19, 2017

Василь Лончина – українець, що народився і виріс в Америці (м. Детройт). Там отримав медичну освіту і кілька десятиліть практикував кардіохірургію та провів…

  • Vasyl

    A who ne ho-ho?)) Впрочем, я иммигрант — для страны, в которую переселился, и эмигрант — для страны, которую покинул.

  • Черговий популізм від пані Білозір .

  • ОТО ДУЖЕ ЦІКАВО…)))) най спершу втримає тих що є ..