Білозір хоче, щоб Україна стимулювала повернення мігрантів з-за кордону

BeFunky_4931.jpgТрудова міграція має стати одним з важливих зовнішньополітичних пріоритетів України. Таку думку висловила народний депутат України трьох скликань, екс-міністр культури і туризму України Оксана Білозір в ході круглого столу «Проблеми правового захисту прав українських трудящих – мігрантів в Європі», що днями відбувся у Києві. Про це йдеться у прес-релізі, опублікованому на «Newsplot».

За словами Білозір, така політика, спрямована на  повернення українських трудових мігрантів, принесе передусім економічні дивіденди у вигляді підвищення продуктивності праці, запозичення нових технологій та сучасних підходів до ведення бізнесу.

За кількістю мігрантів Україна входить у топ-10 країн в світі, які сукупно формують більше 50% всіх світових міграційних потоків. Між тим, міжнародна статистика свідчить про невисоку ефективність української трудової міграції з точки зору стимулювання економічного розвитку та подолання бідності порівняно з іншими державами – донорами робочої сили.

Як відомо минулого року українські трудові емігранти перерахували в Україну $7,5 млрд., що складає 4,3% ВВП. В той час як іноземні інвестори за той же проміжок часу вклали в економіку України $6 млрд.

«Українці працюють на совість та заробляють гроші для своїх рідних. В своїй основній масі вони законослухняні, мобільні, ініціативні. Наші трудові мігранти зсередини побачили, як організоване життя в ЄС і сьогодні є провідниками європейських цінностей, основою для інтеграції України в Європейський союз. Багато із них готові повернутися на Батьківщину, щоб будувати Європу тут, однак для цього потрібно створити стимули, які спонукають їх це зробити», – зазначила Оксана Білозір.

Нагадаємо, близько 50% трудових мігрантів з України мають неврегульований статус за кордоном, тобто є «нелегалами». Скористатися програмою реінтеграційної допомоги після повернення з-за кордону мають змогу дуже мало українців.


Новини партнерів 3 коментарі(в)

 1. Vasyl 28/05/2013 о 17:49

  A who ne ho-ho?)) Впрочем, я иммигрант — для страны, в которую переселился, и эмигрант — для страны, которую покинул.

  Reply
 2. Alexander 28/05/2013 о 16:12

  Черговий популізм від пані Білозір .

  Reply
 3. Uliana 28/05/2013 о 15:40

  ОТО ДУЖЕ ЦІКАВО…)))) най спершу втримає тих що є ..

  Reply

Коментувати

(Ваш імейл не буде опубліковано)

Додавши коментар, Ви погоджуєтесь, що він перед розміщенням на нашому сайті може бути переглянутий редакцією. Перед коментуванням Ви прочитали і погоджуєтесь з правилами. VIDIA залишає за собою право використати Ваш коментар на будь-якій із своїх медійних платформ.

Реклама на VIDIA

З питань розміщення реклами звертайтесь за адресою:
advertise (at) vidia.org

Про нас