За кілька днів Україна підпише меморандум із Митним союзом

29Меморандум про отримання Україною статусу спостерігача в Митному союзі буде підписаний 31 травня в Білорусі. Про це заявив президент України Віктор Янукович після засідання президентів Казахстану, Росії, України і Киргизстану у Астані, інформуює «Українська правда».

«Я хочу сказати, що меморандум про участь України в роботі Митного союзу буде підписаний у найближчі дні на саміті СНД у Мінську прем’єр-міністром», – розповів він.

За словами Януковича, таке рішення було прийнято в середу на засіданні глав держав Митного союзу в Астані (Казахстан) і відповідне доручення було вже дано.

У свою чергу президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв зачитав спільну заяву президентів країн Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь), що вони підтримують намір України стати спостерігачем у цій організації.

«Україна висловила намір отримати статус спостерігача в нашій роботі як у Митному союзі Єдиного економічного простору, і в майбутньому Євразійського економічного союзу… Ми їх намір підтримали і прийняли відповідне рішення», – розповів він.

За його словами, досягнута домовленість, що експерти підготують документи, щоб на наступному засіданні Вищої євразійської економічної ради їх схвалити.

Як відомо, Україна неодноразово заявляла про бажання працювати з Митним союзом за схемою “3+1”, тобто брати участь в окремих угодах в рамках об’єднання, але не ставати його повноправним учасником, проте Росія називала такий підхід неприйнятним.

Європейський Союз неодноразово заявляв, що Україна не може одночасно бути членом Митного союзу ЄЕП і мати зону вільної торгівлі з ЄС.

Прем’єр Микола Азаров вже заявив у інтерв’ю телевізійному каналу «Білорусь-1», що статус спостерігача в Митному союзі дає Україні можливість брати участь у прийнятті рішень, передає УНІАН.

«Вже те, що Україна буде мати інформацію про підготовлювані рішення і буде мати можливість на дипломатичному рівні, на рівні контактів керівництва країн упереджувати їх прийняття, дуже важливо. І це буде працювати на зміцнення відносин України з країнами МС», – підкреслив Азаров.

При цьому він зазначив, що Україна не збирається обмежуватися тільки статусом спостерігача.

«Вже зараз при уряді України створено групу достатньо компетентних фахівців, яка вивчає можливість приєднання України до цілого ряду угод», – розповів Азаров.

«І такий аналіз вже зараз виконується, і після його завершення ми запропонуємо нашим колегам створити переговорну групу досить високого рівня, щоб у найкоротші терміни домовиться про те, до яких угод Україна зможе приєднатися, не змінюючи тексту самих угод. Які зміни ми можемо запропонувати своїм партнерам, і чи зможуть ці пропозиції бути прийнятими”, – підкреслив прем’єр.

Читайте також

Діаспора привітала прийняття Радою закону, що дає старт реформі Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Діаспора привітала прийняття Радою закону, що дає старт реформі Уляни Супрун

vidia.ua - Жов 20, 2017

Світовий конгрес українців (СКУ) вітає прийняття Верховною Радою Закону «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», що є основним кроком…

В Ізраїлі вперше організовують фестиваль української пісні
Світ
0 shares0 views

В Ізраїлі вперше організовують фестиваль української пісні

vidia.ua - Жов 20, 2017

У грудні в Ізраїлі вперше відбудеться міжнародний фестиваль української пісні. Наразі організатори приймають заявки від учасників. Про це VIDIA повідомили в оргкомітеті конкурсу,…

В Україні з’явиться одна з найбільших в Європі вітроелектростанцій
Україна
0 shares0 views

В Україні з’явиться одна з найбільших в Європі вітроелектростанцій

vidia.ua - Жов 19, 2017

Міжнародна компанія EuroCape New Energy Limited наступного року на березі Азовського моря розпочне будівництво ВЕС потужністю 500 мегават. З початку 2018 року на…