Мер Донецька вважає, що російська мова як державна – справа часу

06-2Питання надання російській мові статусу другої державної в Україні – це «питання еволюції», вважає донецький міський голова Олександр Лук’янченко. Про це він заявив після святкування Дня російської мови в Донецьку, повідомляють «Новости Донбасса».

«Я думаю, що це питання еволюції та справа часу», – заявив Лук’янченко. – В Донецьку, в Донбасі, питання про мову не стоїть, бо кожен із нас говорить російською мовою й у нас немає претензій, ні обмеження ані однієї, ані іншої мови», – сказав він.

Як відомо, з 2006 року в річницю від дня народження російського поета Олександра Пушкіна, 6 червня, у Донецькій області відзначається День російської мови.  3 липня 2012 року Верховна Рада України на засіданні 248 голосами ухвалила закон про засади державної мовної політики. Документ передбачає значне розширення сфер застосування російської мови. Відповідно до нього, російська мова отримала статус регіональної, зокрема, на території Донецької області. Це викликало бурхливу реакцію у суспільстві та низку протесних акцій, як в Україні та і за кордоном.

  • думаю,що твоє перебування на посаді це теж справа часу!


Новини партнерів