Художня книга Олександра Мотиля про Голодомор вийшла в США

CB252195-10F7-4FCC-B31B-6315CE44A401_mw800У США вийшла художня книжка відомого американського історика українського походження Олександра Мотиля «Солодкий сніг» («Sweet Snow») про Голодомор в Україні 1932—1933 років.

Як пише «Тиждень.ua», дія у книзі відбувається в Україні взимку 1933 року. Поки в країні триває жахливий голод,  таємна поліція арештовує підозрюваних у шпигунстві. В одній тюремній камері опиняються німецький аристократ із Пруссії, єврей-комуніст із Нью-Йорка, польський дипломат зі Львова та український націоналіст із Відня.

Під час перевезення автомобіль, в якому вони перебувають, потрапляє в аварію, і вони опиняються на волі. Герої книги проходять крізь знищені села, сплюндровані краєвиди і замерзлі тіла. Борючись за виживання, вони постають перед жахом голоду, власних ілюзій, слабостей та смерті.

Олександр Мотиль – американський історик українського походження, політолог, літератор і художник; дослідник імперіалізму та націоналізму; професор політології в Ратгерському університеті (США), директор програми вивчення Східної та Центральної Європи; член видавничої ради українського часопису «Критика». Автор чотирьох повістей — «Священик з Віскі», «Хто вбив Ендрю Ворхола», «Єврей, який був українцем» та «Солодкий сніг», а також двох оповідань – «Легковажність» та «Мої орхідеї».

Нагадаємо, що цього року відзначають 80-і роковини Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні.  До початку осені має початися спорудження меморіалу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років у Вашингтоні.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…