Художня книга Олександра Мотиля про Голодомор вийшла в США

CB252195-10F7-4FCC-B31B-6315CE44A401_mw800У США вийшла художня книжка відомого американського історика українського походження Олександра Мотиля «Солодкий сніг» («Sweet Snow») про Голодомор в Україні 1932—1933 років.

Як пише «Тиждень.ua», дія у книзі відбувається в Україні взимку 1933 року. Поки в країні триває жахливий голод,  таємна поліція арештовує підозрюваних у шпигунстві. В одній тюремній камері опиняються німецький аристократ із Пруссії, єврей-комуніст із Нью-Йорка, польський дипломат зі Львова та український націоналіст із Відня.

Під час перевезення автомобіль, в якому вони перебувають, потрапляє в аварію, і вони опиняються на волі. Герої книги проходять крізь знищені села, сплюндровані краєвиди і замерзлі тіла. Борючись за виживання, вони постають перед жахом голоду, власних ілюзій, слабостей та смерті.

Олександр Мотиль – американський історик українського походження, політолог, літератор і художник; дослідник імперіалізму та націоналізму; професор політології в Ратгерському університеті (США), директор програми вивчення Східної та Центральної Європи; член видавничої ради українського часопису «Критика». Автор чотирьох повістей — «Священик з Віскі», «Хто вбив Ендрю Ворхола», «Єврей, який був українцем» та «Солодкий сніг», а також двох оповідань – «Легковажність» та «Мої орхідеї».

Нагадаємо, що цього року відзначають 80-і роковини Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні.  До початку осені має початися спорудження меморіалу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років у Вашингтоні.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…