Податок на грошові перекази заробітчан таки можуть скасувати

9-1У Верховній Раді зареєстровано проект про відміну податку на грошові перекази із-за кордону при умові, якщо громадяни отримують гроші від близьких. Авторами проекту є 15 депутатів від фракцій «Батьківщина» та «Удар», пише «Українська правда».

Завданням законопроекту № 2535а від 05.07.2013 року є встановлення нульової ставки оподаткування для фізичних осіб, які отримали дохід іноземним джерелом походження від членів сім’ї, опікунів чи піклувальників, шляхом отримання коштів у подарунок.

За словами депутатів, не важливо чи були сплаченні податки за кордоном або ні, в будь-якому разі зараз отримувач зобов’язаний платити податок за ставками 10 і 15 % від суми в залежності від її величини.

Такі норми сприяють функціонування нелегального ринку переказів, які в свою чергу призводить до створення численних схем шахрайства.

Як відомо, впродовж 2012 року сума грошових переказів що надійшла в Україну від трудових мігрантів та національної діаспори склала 7,5 мільярдів доларів. Це практично 4% ВВП України.

Нагадаємо, на парламентських слуханнях, які відбулись у Києві минулого тижня, представники української трудової міграції звертались до Верховної Ради із проханням відмінити норму закону щодо обкладення прибутковим податком грошових переказів з-за кордону.


Новини партнерів